Aktualności

Miłosz Redzimski na 6. miejscu w prestiżowym TOP10

Przez cały weekend adept naszej Akademii brał udział w holenderskim Nordwijk w turnieju dla najlepszych 10 zawodników europejskiego rankingu kadetów.

Miłosz w całych zawodach odniósł 4 zwycięstwa, a także zanotował 5 porażek. W rankingu europejskim kadetów Miłosz zajmuje właśnie 6. miejsce, więc można powiedzieć, że w Nordwijk obronił swoją pozycję. Bardzo dobry był pierwszy dzień zmagań dla Miłosza, kiedy odniósł dwa zwycięstwa nad Niemcem Mikem Hollo 4:0 w setach oraz Holendrem Gebreliusem Camarą 4:3. W dwóch kolejnych dniach syn trenera naszej pierwszej drużyny wygrał również dwa pojedynki i przegrał cztery. Szczególnie szkoda starć z Simonem Belikiem z Czech i Eduardo Ionescu z Rumunii. Obie te gry adept naszej Akademii przegrał w stosunku 3:4. Gdyby te gry udało się odwrócić na swoją korzyść to Miłosz zająłby w turnieju 3. miejsce. Warto również podkreślić i docenić fakt, że młody Redzimski pokonał aktualnego Mistrza Europy Kadetów i zwycięzcę całego TOP10 Rumuna Dariusa Movileanu aż 4:0 w setaach. Dla Movileanu była to jedyna porażka w całych zawodach. Teraz przed Miłoszem kilka dni przerwy i w weekend kolejny turniej Grand Prix Polski Juniorów w którym wystąpi także nasi pozostali zawodnicy: Martyna Lis, Kasia Trochimiuk, Patryk Pyśk, Michał Gawlas, Szymon Wiśniewski, Kuba Lis i Adam Stąporek.