Aktualności

Miłosz Redzimski medalistą Mistrzostw Polski Seniorów

Wielki sukces w 89. Indywidualnych Mistrzostwach Polski osiągnął 14-letni zawodnik Dartom Bogorii. W turnieju rozgrywanym w Arłamowie Miłosz wywalczył brązowy medal w grze indywidualnej, a także dotarł do ćwierćfinałów w deblu i mikście z naszą zawodniczką Martyną Lis.

Sukces Miłosza tym bardziej robi wrażenie, gdy uświadomimy sobie, że dla wychowanka naszej Akademii Tenisa Stołowego był to debiut w Mistrzostwach Kraju Seniorów. Podobnie jak młody Redzimski debiut w turnieju tej rangi zaliczyła Martyna Lis. Syn trenera Tomka Redzimskiego w drodze do półfinału pokonał czterech bardzo wymagających zawodników występujących w LOTTO Superlidze.

Miłosz w I i II rundzie zwyciężał swoje pojedynki w stosunku 4:1 w setach. Na otwarcie pokonał Kamila Nalepę z ZKS Palmiarnii Zielona Góra, w kolejnej grze leworęcznego Przemka Walaszka z Energi-Manekin Toruń. Zwycięstwa te dały Miłoszowi przepustkę do 1/8 finału singla. W pojedynku o ćwierćfinał czternastolatek pokonał po wyrównanej grze 4:2 Artura Grelę z LOTTO ZOOleszcz Gwiazdy Bydgoszcz. W sobotnim ćwierćfinale Miłosz okazał się lepszy od innego leworęcznego tenisisty Szymona Malickiego z AZS AWFIS Balty Gdańsk. Pokonanie Malickiego dało mu awans do strefy medalowej. Warto wspomnieć, że w Arłamowie w turnieju singla mężczyzn Redzimski był drugim najmłodszym zawodnikiem.

W dzisiejszym półfinale Miłosz nie sprostał byłem tenisiście naszego klubu Robertowi Florasowi. Gracz 3S Polonii Bytom wygrał 4:1 w setach. Nowym Mistrzem Polski został Samuel Kulczycki, który w finale pokonał Florasa 4:2 w setach. Po raz czwarty z rzędu Mistrzynią Polski wśród kobiet została Natalia Bajor, która w grze o złoto wygrała z Katarzyną-Grzybowską Franc.

Bardzo blisko medalu Miłosz był w grze mikstowej z Martyną Lis. Przypomnijmy, że duet ten to aktualni Mistrzowie Polski Juniorów w tej specjalności. Nasi młodzi zawodnicy do turnieju miksta przystępowali z dalekim numerem, ale pokonali trzy bardzo dobre pary, w tym m.in. Roksanę Załomską i Szymona Malickiego, którzy w przeszłości grali w finale Mistrzostw Polski. Trzy wygrane pojedynki dały Miłoszowi i Martynie awans do ćwierćfinału, w którym mierzyli się z parą Anna Węgrzyn/Robert Floras. Niestety to przeciwnicy w walce o półfinał zwyciężyli 3:1 w setach.

Do ćwierćfinału debla Miłosz awansował w parze z Filipem Szymańskim. W drodze do ósemki mieli oni również trudną drogę i pokonali duet rozstawiony z numerem drugim Artur Grela/ Szymon Malicki. W meczu o medal Redzimski/Szymański przegrali 1:3 w setach z braćmi Doszami. Wracając do Martyny, to nasza zawodniczka w I rundzie singla uległa 0:4 w setach Julii Furman.

Wywalczeniem medalu w singlu Miłosz po raz kolejny udowodnił, że jest już jednym z najlepszych seniorów w kraju. Świetnie radzi sobie w LOTTO Superlidze, a teraz zagrał świetny turniej w Indywidualnych Mistrzostwach Polski. Niestety ze względu na kontuzję w turnieju nie zagrał Marek Badowski. Miłosz, Martyna gratulujemy udanego startu.

Wszystkie wyniki z Mistrzostw Polski w Arłamowie, można znaleźć w linku poniżej:

 https://www.pzts.pl/wydarzenia/89-indywidualne-mistrzostwa-polski-20-21/
Sponsorzy

 

Sponsorzy i Partnerzy Superligi Tenisa Stołowego