Lista startowa

Podstrony

Turnieje

Turnieje Skrzatów i Skrzatek rozgrywane są w ośmiu grupach. Do turnieju głównego awansują po dwie najlepsze osoby z każdej grupy. W turnieju głównym wystąpi 16 zawodników i zawodniczek, a będzie on rozgrywany do dwóch przegranych. W grach od tyłu można dojśc do trzeciego miejsca. Osoby, które zajęły trzecie i czwarte miejsce w grupie, zagrają w turnieju pocieszenia, również do dwóch porażek.

Turniej Żaków i Żaczek rozgrywany jest w dziesięciu grupach. Podobnie jak w turnieju Skrzatów i Skrzatek do turnieju głównego awansują osoby, które zajmą pierwsze i drugie miejsce w grupie, w którym wystąpi 20 zawodników i zawodniczek. Osoby z miejsc trzy i cztery zagrają w turnieju pocieszenia. Turniej główny i pocieszenia rozgryway jest do dwóch porażek.

Turniej Główny Żaków
Turniej Pocieszenia Żaków
Turniej Główny Żaczek

Turniej Pocieszenia Żaczek

Turniej Deblowy
Turniej Główny Skrzatek

Turniej Pocieszenia Skrzatek
T
urniej Główny Skrzatów
Turniej Pocieszenia Skrzatów

Turniej Grupowy Skrzatek

Grupa 1
Grupa 2
Grupa 3
Grupa 4
Grupa 5
Grupa 6
Grupa 7
Grupa 8

Turniej Grupowy Skrzatów

Grupa 1
Grupa 2
Grupa 3
Grupa 4
Grupa 5
Grupa 6
Grupa 7
Grupa 8
 

Turniej Grupowy Żaczek

Grupa 1
Grupa 2
Grupa 3
Grupa 4
Grupa 5
Grupa 6
Grupa 7
Grupa 8
Grupa 9
Grupa 10

Turniej Grupowy Żaków

Grupa 1
Grupa 2
Grupa 3
Grupa 4
Grupa 5
Grupa 6
Grupa 7
Grupa 8
Grupa 9
Grupa 10


 

 • Super User
 • Kategoria: Podstrony
 • Odsłony: 6505

Komunikat Organizacyjny

 

V OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO PINGLA CUP

 

KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY

1.Organizatorzy:


- KS BOGORIA GRODZISK MAZOWIECKI
- Gmina GrodziskMazowiecki
Partnerzy :
- DPD- Partner Logistyczny
-  Stiga – sponsor techniczny KS Bogoria
- Urząd Marszałkowski województwa Mazowieckiego
- OSIR Grodzisk Mazowiecki,
- Powiat Grodzisk Mazowiecki
2.Biuro zawodów czynne w dniach:
31 maja 2019 r. (piątek 18:00 – 21:00);
1 czerwiec od godz. 7.00
2 czerwiec od godz. 7.00
adres:
KS Bogoria, ul. Westfala 3A, 05-827 Grodzisk Maz.
www.bogoriagrodzisk.pl/pinglacup
informacji udziela:
Paweł Szeliński tel. kom. 795 593 320
Edyta Skoczeń tel. kom. 507 011 077
 
3.Miejsce rozgrywek:

Grodziska Hala Sportowa,
05-827 Grodzisk Mazowiecki,
ul. Westfala 3A.
4.Sprzęt
1.06 – Turniej Skrzatek i Skrzatów + gra podwójna
16 obniżanych stołów firmy POLSPORT i Tibhar;
piłeczki: Plastikowe białe Stiga
2.06 – Turniej Żaczek i Żaków + gra podwójna
12 profesjonalnych stołów firmy Stiga i Tibhar;
piłeczki: plastikowe białe Stiga
5.System rozgrywek
Eliminacje rozgrywane będą w 3-6 osobowych grupach w systemie każdy z każdym. Do turnieju głównego awansuje 32 zawodników z eliminacji. Zawodnicy, którzy nie awansują do turnieju głównego rozegrają turniej pocieszenia. Wszystkie gry rozgrywane będą do trzech wygranych setów. Półfinały oraz finał rozegrane zostaną w polu gry z czerwona podłogą tzn. w warunkach w jakich rozgrywane są mecze Superligi i Europejskiej Ligi Mistrzów.
Gry podwójne

Obowiązuje system pucharowy (przegrana para odpada). W turnieju może wziąć udział dwójka dzieci z danej kategorii wiekowej niezależnie od płci (tzn. debel lub mikst)-chłopcy i dziewczynki będą rywalizować w tym samym turnieju. Turniej rozgrywany będzie systemem chińskiej Superligi- do 2 wygranych setów, ewentualny 3 set do 7 punktów.
*organizator zastrzega modyfikację systemu rozgrywek w zależności od ilości uczestników .
6.Ramowy program Mistrzostw:
Turniej Skrzatek i Skrzatów
– sobota 1 czerwiec
- godz. 8:00 – rozgrzewka    
- godz. 9:00 – uroczyste otwarcie
- godz. 9:30 - gra pojedyncza - turniej grupowy
- godz. 12.00-13.30 przerwa obiadowa
-  godz.12.15 – warsztaty psychologiczne dla rodziców
-  godz.12.15 – warsztaty techniczne dla trenerów/zawodników
- godz. 13.30 – gra pojedyncza – turniej główny i pocieszenia
-  godz. 14.30 – gry podwójne
Zapisy do turnieju gier podwójnych w dniu turnieju
-  godz. 18.00 – półfinały
-  godz. 18.45 – finały
-  godz. 19.15 - dekoracja


Turniej Żaków i Żaczek
– niedziela 2 czerwiec
- godz. 8:00 -rozgrzewka
– godz. 8:30 – uroczyste otwarcie
- godz. 9:00 - gra pojedyncza – turniej grupowy
- godz. 12.00-13.30 przerwa obiadowa
- godz. 12.15 – warsztaty psychologiczne dla rodziców
- godz. 12.15 – warsztaty techniczne dla trenerów/zawodników
- godz. 13.30 – gra pojedyncza – turniej główny i pocieszenia
- godz. 14.30 – gry podwójne
Zapisy do turnieju gier podwójnych w dniu turnieju
- godz. 18.00 – półfinały
- godz. 18.45 – finały
- godz. 19.15 - dekoracja
7.Zgłoszenia
Prawo do udziału w zawodach w kategorii Skrzat mają dzieci urodzone w 2010 roku i młodsze. Prawo do udziału w zawodach w kategorii Żak mają dzieci urodzone w 2008 roku i młodsze.
Zgłoszenia do Turnieju należy dokonać wypełniając formularz zgłoszeniowy (http://zapisy.bogoriagrodzisk.pl/). Potwierdzenie wykonania przelewu należy wysłać (do 24  maja 2019 roku do godz. 21:00) na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. .
Dane do przelewu
nr konta 23 1160 2202 0000 0001 3836 3518
KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki
05-827 Grodzisk Mazowiecki,
ul. Westfala 3
PRAWO DO UDZIAŁU W TURNIEJU MA ŁĄCZNIE 128 ZAWODNICZEK I ZAWODNIKÓW W KAT. SKRZAT ORAZ 128 ZAWODNICZEK I ZAWODNIKÓW W KAT. ŻAK, DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ!!! DO TURNIEJU W KAT. ŻAK W PIERWSZEJ KOLEJNOŚCI PRZYJMOWANE BĘDĄ ZGŁOSZENIA ZAWODNIKÓW/CZEK URODZONYCH W 2008  I 2009 R.
8.Wyżywienie
Obiad w stołówce SP nr 2 (przy hali sportowej) – koszt 18 zł, płatne w stołówce.
9.Zakwaterowanie
Organizator poleca następujące obiekty noclegowe:
-Hotelik „Stary Młyn” – www.hotelikstarymlyn.plHotel
- Hotel "Cyprus” – www.hotel-cyprus.pl Hotel
- Hotel „Norbit” – www.hotelik.waw.pl
10.Zasady finansowania
Koszty organizacyjne pokrywają organizatorzy.
Pakiet startowy – 40 zł w grze pojedynczej skrzat i żak, 30 zł od pary w grach podwójnych. W pakiecie startowym organizatorzy zapewniają: pamiątkową koszulkę, drobne upominki, bezpłatna możliwość skorzystania z warsztatów psychologicznych i technicznych.
11.Nagrody
Zawodniczki i zawodnicy, którzy zajęli 1, 2 i 3-4 miejsce w turnieju głównym otrzymują medale, puchary, nagrody rzeczowe oraz dyplomy.
12. Transmisja
Niektóre pojedynki będą transmitowane na żywo przez FB klubu sportowego Bogoria Grodzisk Mazowiecki.

Wspierają Nas

                 

              

 

 

 • Super User
 • Kategoria: Podstrony
 • Odsłony: 3223

Zapisz się

Dane Dziecka

 • Super User
 • Kategoria: Podstrony
 • Odsłony: 3375

O turnieju

20 czerwca 2015 roku to szczególny dzień dla krótkiej historii turnieju. To właśnie wtedy odbyła się pierwsza edycja Pingla Cup. Najważniejszym celem turnieju nie jest wyłonienie zwycięzcy. Głównym celem turnieju jest pobudzenie w dzieciach wyobraźni, że mogą one za kilkanaście lat stanowić o sile tenisa stołowego w naszym kraju. Przy tym mają się świetnie bawić i czerpać radość ze współzawodnictwa z pozostałymi dziećmi.

W tym celu jako organizatorzy przygotowujemy się wiele miesięcy i dążymy by z roku na rok turniej Pingla Cup był coraz lepszy. Słuchamy opinii dzieci, rodziców i trenerów, to wszystko z zapałem i naszą pasją sprawia, że Pingla Cup jest turniejem wyjątkowym, jedynym takim w Polsce.

Co roku na wszystkich czekają ogromne atrakcje takie, jak:

Warunki do gry i dekoracja: Warunki stworzone jak dla profesjonalistów, w najbardziej prestiżowych zawodach. Aż 16 obniżanych stołów na całej hali, w tym dwa specjalne - w centralnym miejscu i na czerwonej, profesjonalnej wykładzinie. Wszędzie stanowiska z numeratorami dla sędziów. Biuro zawodów, Organizator, Sędzia Główny, Lekarz, stołówka, barek, szatnie, stolik z drożdżówkami i bananami - na miejscu. Reklamy i banery dodające prestiżu. Trybuny mieszczące zarówno dzieci, rodziców i trenerów. Plus oznaczenia komunikacyjno-logistyczne tak by każdy wiedział, gdzie jest i którędy ma dotrzeć do celu.

WYWIADY: Ten element Pingla Cup od razu przypadł do gustu wszystkim dzieciom. Praktycznie wszyscy są przepytywani przez naszego szalonego reportera. Większość dzieci debiutuje w tej roli. Na tle specjalnej ścianki i roll-up'u Pingla Cup zrealizowane są  wywiady z: zawodniczkami, zawodnikami, trenerami, rodzicami. Wywiady później dostępne są w serwisie YouTube (na kanale Bogoria Grodzisk Mazowiecki) oraz w mediach społecznościowych klubu (Facebook-Pingla Cup 2016). Przeprowadzanie wywiadów świadczy o profesjonalnej organizacji" – mówili rodzice i trenerzy w poprzednich latach.

Możliwość gry z zawodnikami Lotto Superligi: Gdy tylko jeden z zawodników Lotto Superligi pojawi się przy stole kolejka chętnych by sprawdzić się z najlepszymi tenisistami w Polsce zapewne nie będzie się kończyć. Swoich sił w poprzednich latach z Drużynowi Mistrzami Polski Robertem Florasem i Pawłem Fertikowskim próbowali nie tylko uczestnicy Pingla Cup ale również rodzice. Dla wielu będzie to z pewnością pierwsza okazja do pogrania z zawodnikami na takim poziomie. Mamy nadzieję, że za kilka lat to uczestnicy Pingla Cup, będą stanowić o sile polskiego tenisa stołowego.

Rywalizacja z dziećmi z całej Polski: W dwóch pierwszych edycjach Pingla Cup wzięło udział aż 190 dzieci z różnych części Polski. Szczególnie dla Skrzatów i Skrzatek jest to doskonała okazja by móc rywalizować z dziećmi z różnych województw. W trakcie sezonu nie mają nigdzie takiej możliwości.

Wyjątkowa atmosfera: Przy turnieju pracuje blisko 30 osób, dla których tenis stołowy jest największą pasją. Wiele z nich to wolontariusze bez których ten turniej nie byłby taki wyjątkowy. Wszyscy na Sali w trakcie turnieju są do dyspozycji uczestników, rodziców i trenerów. Wszystko po to by po zakończeniu zawodów, wszyscy odliczali dni do następnego Pingla Cup.

Wszystkie te rzeczy razem sprawiają, że Pingla Cup jest jedyny w swoim rodzaju i wyróżnia się na tle wszystkich turniejów w kraju w tej kategorii wiekowej

 • pelny_dostep
 • Kategoria: Podstrony
 • Odsłony: 3976