Aktualności

Młodzi tenisiści Bogorii zagrają w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski

Od 16 do 22 maja w Centralnym Ośrodku Szkolenia w Cetniewie będą rozgrywane zawody WTT Youth Contender. W tych prestiżowych zawodach pod egidą ITTF wystąpi również szósta kadetów i juniorów Bogorii.

Turniej w nadmorskim Władysławowie będzie rozgrywany w pięciu kategoriach wiekowych, do lat 11, 13, 15, 17 i 19. Część uczestników z naszego kraju otrzymała powołania do reprezentacji i zagra na koszt Polskiego Związku Tenisa Stołowego. Wśród tej grupy są Zofia Śliwka oraz Aleks Pakuła. Zapewne w tej grupie znalazłby się również Miłosz Redzimski, jednak ze względu na kontuzję ręki nie będzie mógł zagrać w tym turnieju.

Do turnieju możliwość mogli się również zgłosić zawodnicy, którzy nie zostali powołani do reprezentacji. Z tej okazji skorzystała czwórka adeptów naszej Akademii, którzy zagrają we Władysławowie na własny koszt. Bogorię w tych zawodach będą reprezentować Milena Mirecka oraz juniorzy, którzy w zeszłym tygodniu zdobyli złoty medal Mistrzostw Polski w turnieju drużynowym: Michał Gawlas, Kuba Stecyszyn oraz Jacek Mitas. Milena podobnie, jak i Zosia wystąpi w turnieju kadetek do lat 15. Starsi chłopcy z kolei zagrają w zawodach U-19. Jeśli chodzi o Aleksa, będzie on miał możliwość zagrania w kategorii U-13 oraz U-15.

Łącznie w turnieju międzynarodowym, który rozpocznie się w połowie maja zagra aż 40 zawodników z naszego kraju. W tym samym czasie rozgrywane będą w Berlinie zawody tej samej rangi. W stolicy Niemiec zagra Zosia Śliwka, która w ostatnim światowym rankingu ITTF zajmuje wysokie 30. miejsce.
Sponsorzy

Kontur.jpg      prymus.jpgRavak.jpgTimex.jpgsponsorzy_img2_08.jpg

 


       

               UTA-Edenred-color_H100_sRGB.png        Volvo_iron_mark_Lineart_BLACK.jpg.png     ZWIK_logo podstawowe_CMYK.jpgnord partner.png

kierzel.jpg

 

 

Sponsorzy i Partnerzy Superligi Tenisa Stołowego