Aktualności

Finał LOTTO Superligi w Grodzisku Mazowieckim

Już wszystko jasne. 5 czerwca o godzinie 15 w grodziskiej hali sportowej przy ulicy Westfala 3a zostanie rozegrane spotkanie o Drużynowe Mistrzostwo Polski pomiędzy Dartom Bogorią Grodzisk Mazowiecki i LOTTO Polski Cukier Gwiazdą Bydgoszcz.

Jest to duży ukłon władz LOTTO Superligi w stronę grodziskich fanów tenisa stołowego. Nie od dziś wiadomo, że mieszkańcy Grodziska Mazowieckiego są zakochani w plastikowej piłeczce i chętnie przychodzą na mecze Bogorii. Odkąd zmieniła się formuła rozgrywania finału LOTTO Superligi (jeden mecz), gospodarzem rywalizacji była podwarszawska Kobyłka oraz Gdańsk. To właśnie w Centrum im. Andrzeja Grubby odbyły się trzy ostatnie finały LOTTO Superligi. Tym razem zarząd rozgrywek zdecydował o rozegraniu finału w Grodzisku Mazowieckim.

Do finałowego starcia pozostało nieco ponad dwa tygodnie. W przeszłości tenisiści Bogorii mieli okazję świętować mistrzowski tytuł we własnej hali. Było tak, kiedy finał rozgrywany był do dwóch wygranych spotkań. Wówczas w hali przy Westfala mieliśmy wielką fetę i wspólną radość. Podobna sytuacja może się powtórzyć już 5 czerwca.

Przed podopiecznymi trenera Tomka Redzimskiego jednak nie łatwe zadanie. Ekipa z Bydgoszczy ma za sobą świetny sezon. Gwiazda triumfowała w sezonie zasadniczym, a do tego jest podbudowana wygraną w półfinałowej rywalizacji z Dekorglassem Działdowo. Dodatkowo bydgoszczanie mają wyrównany skład, w którym ciężko szukać słabszego ogniwa. Kolejną ważną rzeczą jest fakt, że zespół ten po raz pierwszy zagra w finale Drużynowych Mistrzostw Polski. Ewentualna wygrana i zdobycie pierwszego tytułu również dodaje motywacji tenisistom Gwiazdy. Na meczu w Grodzisku Mazowieckim pojawi się także spora rzesza bydgoskich kibiców, którzy należą do jednych z najlepszych w całym kraju. Wielokrotnie w meczach domowych stwarzają oni bardzo fajną sportową atmosferę. Dlatego finałowy mecz zapowiada się nie tylko jako widowisko na najwyższym tenisowym poziomie, ale również święto tenisa stołowego na trybunach.
Sponsorzy

Kontur.jpg      prymus.jpgRavak.jpgTimex.jpgsponsorzy_img2_08.jpg

 


       

               UTA-Edenred-color_H100_sRGB.png        Volvo_iron_mark_Lineart_BLACK.jpg.png     ZWIK_logo podstawowe_CMYK.jpgnord partner.png

kierzel.jpg

 

 

Sponsorzy i Partnerzy Superligi Tenisa Stołowego