Aktualności

Derby Mazowsza na początek nowego sezonu Ekstraklasy Kobiet

Wyjazdową rywalizacją z SKTS Sochaczew kampanię 2022/2023 rozpoczną tenisistki stołowe Bogorii w Ekstraklasie Kobiet. Pierwszy mecz przed własną publicznością zawodniczki trenera Zbigniewa Grześlaka zagrają 11 września (września) o godzinie 16.

Nasze zawodniczki pierwszy mecz nowego sezonu rozegrają 9 września o godzinie 18 w pobliskim Sochaczewie. Tego samego dnia wznawia rozgrywki LOTTO Superliga. Męski zespół Bogorii rywalizować tego dnia będzie z UKS Villa Verdą Olesno. Wracając do żeńskiego zespołu, to w pierwszej fazie zasadniczej zagra on dziewięć pojedynków, z czego cztery w Grodzisku Mazowieckim. Tenisistki Bogorii swoje mecze rozgrywać będą głównie w piątki o godzinie 18 oraz niedzielę o godzinie 16.

W poprzednim sezonie dziewczyny prowadzone przez Zbyszka Grześlaka zajęły ósme miejsce i zapewniły sobie pewne utrzymanie. Przed drużyną w nadchodzących rozgrywkach czeka takie samo zadanie. Do drużyny dołączyła przed nowym sezonem leworęczna Aleksandra Michalak, która w swoim dorobku ma medale Mistrzostw Polski Seniorek. Oprócz niej o sile drużyny stanowić będą w dalszym ciągu Martyna Lis oraz Aleksandra Falarz. O skład będą również walczyć nasze wychowanki z Zosią Śliwką na czele, która niedawno wywalczyła srebrny medal Mistrzostw Europy Kadetek w drużynie.

W nowym sezonie Ekstraklasy Kobiet zagra dziesięć drużyn, a z rozgrywkami pożegnają się dwa najgorsze zespoły w ligowej tabeli. Tytułu bronić będzie AZS UE Wrocław, który w sezonie 2021/2022 przerwał dominację KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg. Nowy Mistrz Polski zostanie wyłoniony w fazie play-off, do której awansują cztery najlepszy ekipy po rundzie zasadniczej.
Sponsorzy

Kontur.jpg      prymus.jpgRavak.jpgTimex.jpgsponsorzy_img2_08.jpg

 


       

               UTA-Edenred-color_H100_sRGB.png        Volvo_iron_mark_Lineart_BLACK.jpg.png     ZWIK_logo podstawowe_CMYK.jpgnord partner.png

kierzel.jpg

 

 

Sponsorzy i Partnerzy Superligi Tenisa Stołowego