Bany z brązem Mistrzostw Polski w deblu

You are currently viewing Bany z brązem Mistrzostw Polski w deblu

W trakcie 88. Indywidualnych Mistrzostw Polski w tenisie stołowym rozgrywanych w Białymstoku tenisista Bogorii w parze z Robertem Florasem doszli do półfinału debla. W singlu Marek przegrał w ćwierćfinale właśnie ze swoim partnerem deblowym.

W turnieju singla Bany rozstawiony był z numerem drugim. W przeszłości Badowski grał już w finale singla w 2017 roku, jednak wówczas uległ minimalnie 4:3 w setach Danielowi Górakowi. Na Podlasiu podopieczny trenera Tomasz Redzimskiego od początku zawodów rozgrywał trudne pojedynki. W pierwszej rundzie Marek miał wolny los, a w drugiej mierzył się z Damianem Węderlichem z Energi KTS Toruń. Po pięciu setach nasz zawodnik przegrywał 2:3, jednak był wstanie odwrócić losy rywalizacji i zwyciężyć 4:3. Jeszcze więcej problemów miał w 1/8 finału, gdzie za przeciwnika miał byłego tenisistę Bogorii Wang Zeng Yi. Tydzień temu w LOTTO Superlidze Bany uległ Wandżiemu 0:3 w setach i wiadomo było, że nie będzie to dla niego łatwy pojedynek. W starciu z zawodnikiem miejscowych Dojlid Badowski przegrywał już 1:3, jednak podobnie jak w starciu z Węderlichem pokazał po raz kolejny, że jest prawdziwym fighterem i ostatecznie wygrał również 4:3. W sobotnim ćwierćfinale za przeciwnika miał swojego partnera deblowego Roberta Florasa. Przewaga tenisisty 3S Polonii Bytom nie podlegała od początku dyskusji i zwyciężając 4:0 w setach wyeliminował zawodnika Bogorii z turnieju singla.

Markowi jednak udało się wywalczyć medal w grze podwójnej właśnie ze wspomnianym Florasem. Najwyżej rozstawiona w Białymstoku para pokonała w drodze do półfinału duety Golla/Zandecki oraz 3:2 w setach Artura Grelę/Szymona Malickiego. W walce o finał debla Marek i Robert mierzyli się z Piotrem Chodorskim i Filipem Szymańskim. Mimo, że byli faworytami tego pojedynku ulegli swoim przeciwnikom 1:3 w setach.  W finale debel Chodorski/Szymański uległ 1:3 Konradowi Kulpie i Tomaszowi Kotowskiemu, którzy drugi rok z rzędu triumfowali w turnieju gry podwójnej. Więcej wyników z całych Mistrzostw Polski można znaleźć w linku poniżej: