Bogoria wygrywa rundę zasadniczą LOTTO Superligi

You are currently viewing Bogoria wygrywa rundę zasadniczą LOTTO Superligi

Zwycięstwem 3;1 nad Unią AZS Gdańsk oraz porażką 0:3 z Dekorglassem Działdowo sezon zasadniczy LOTTO Superligi zakończyli tenisiści stołowi Bogorii. Wygrana nad zespołem z Gdańska pozwoliła naszej drużynie zająć pierwsze miejsce w tabeli LOTTO Superligi.

W czwartkowy wieczór w hali sportowej przy ulicy Westfala 3a podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego mierzyli się z drugim zespołem w tabeli LOTTO Superligi. Ewentualne zwycięstwo dawało Bogorii pierwsze miejsce w tabeli na koniec sezonu zasadniczego. Świetny dzień tego dnia miał Panagiotis Gionis, który wygrał swoje dwa pojedynki singlowe. W grze otwarcia Panos pokonał 3:1 w setach aktualnego Mistrza Polski w singlu Patryka Chojnowskiego. Przy stanie 2:1 w mecz z kolei Grek wygrał 2:1 w setach z liderem rankingu indywidualnego LOTTO Superligi Chińczykiem Wei Shihao. Wcześniej punkt dla Bogorii zdobył Marek Badowski, który po bardzo zaciętym pojedynku pokonał 3:2 leworęcznego Rosjanina Mikhaila Paikova. Jedyną grę singlową dla Unii AZS Gdańsk wygrał Shihao, który pokonał 3:1 Pavla Sirucka.

Na koniec sezonu zasadniczego zawodnicy Bogorii zmierzyli się z zespołem Dekorglassu Działdowo, które walczyło o trzecie miejsce na koniec sezonu zasadniczego. Do Działdowa nasz zespół udał się bez Gionisa, a kolejną szansę występu w LOTTO Superlidze dostał adept naszej Akademii Miłosz Redzimski. W pierwszym meczu Pavel Sirucek uległ 0:3 w setach byłem reprezentantowi kadry Chin Shang Kunowi. W drugim pojedynku Marek Badowski, mimo zaciętej walki uległ 1:3 defensorowi Yang Wangowi i Dekorglass prowadził już w całym meczu 2:0. Przy tym wyniku do stołu podszedł wspomniany Miłosz Redzimski, który za przeciwnika miał byłego tenisistę Bogorii Pawła Fertikowskiego. Miłosz pokazał się w Działdowie z bardzo dobrej strony, wygrywając pierwszego seta 11:8. Niestety trzy kolejne partie padły łupem Fertikowskiego, który przypieczętował wygraną Dekorglassu 3:0.

Mimo porażki z dorobkiem 19 zwycięstw i zaledwie 3 porażek Bogoria wygrała rundę zasadniczą. W 22 spotkaniach nasi zawodnicy zdobyli 55 punktów i aż o 5 wyprzedzili zespół Unii AZS Gdańsk. Dzięki temu podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego awansowali do półfinału fazy play-off, zapewniając sobie przynajmniej brązowy medal LOTTO Superligi za sezon 2018/2019. Przeciwnikiem naszej ekipy we wspomnianym półfinale będzie aktualny Drużynowy Mistrz Polski PKS Kolping Frac Jarosław, który w rundzie zasadniczej zajął czwarte miejsce. Pierwszy mecz półfinałowy odbędzie się 3 maja w Jarosławiu. Rewanż w Grodzisku Mazowieckim przewidziany jest na 5 maja.

Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki- AZS Awfis Gdańsk 3:1
Gionis Panagiotis- Patryk Chojnowski 3:1
Pavel Sirucek- Wei Shihao 1:3
Marek Badowski- Mikhail Paikov 3:2
Panagiotis Gionis- Wei Shihao 2:1

Dekorglass Działdowo – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 3:0
Shang Kun – Pavel Sirucek            3:0
Wang Yang – Marek Badowski           3:1