Brązowy Michał Gawlas na Słowacji

W weekend w słowackim Nitrze rozgrywany był międzynarodowy turniej Slovakia Cadet Open. Udział w nim wzięło dwóch młodych zawodników Dartom Bogorii Szymon Wiśniewski oraz Michał Gawlas. Drugi z nich wywalczył dwa brązowe medale w singlu i deblu

Zarówno dla Szymona i Michała był to pierwszy start w zawodach międzynarodowych poza granicami naszego kraju. Obaj bez większych problemów przebrnęli przez eliminacje grupowe, dające awans do najlepszej 32 zawodów. Obaj pokonali również swoich przeciwników z Chorwacji oraz Słowacji. W 1/8 finału Szymon uległ 0:3 w setach Martinowi Sipowi ze Słowacji. Gawlas z kolei po zaciętym boju 3:2 pokonał Maela Van Dessela z Luksemburgu. Dwa następne pojedynki zawodnik Dartom Bogorii rozegrał z tenisistami z Francji. W ćwierćfinale pokonał 3:1 w setach Flaviena Cotona. W walce o finał Gawlas musiał uznać wyższość Celiana Besniera 3:1 w setach.

Do brązu w singlu Michał dołożył także taki sam medal w grze podwójnej. Partnerem deblowym wychowanka MKS Czechowice-Dziedzice, który dołączył do Bogorii przed tym sezonem był Miłosz Sawczak. W drodze do finału polscy kadeci pokonali duety z Niemiec, Czech oraz Luksemburgu. W półfinale Michał z Miłoszem musieli uznać jednak wyższość francuskiej pary Besnier/Jellouli 1:3 w setach. Dwa brązowe w Slovakia Open to pierwsze medale Gawlasa w turnieju rangi międzynarodowej. Warto również dodać, że wszystkich polskich kadetów w zawodach prowadził trener naszej Akademii Zbigniew Grześlak. Wszystkie wyniki turnieju można znaleźć w linku poniżej: