Cenna wygrana w Zielonej Górze

You are currently viewing Cenna wygrana w Zielonej Górze

Zwycięstwem 3:1 zakończyło się wyjazdowe spotkanie Bogorii z Palmiarnią Zielona Góra. Po tej wygranej awansowaliśmy na pierwsze miejsce w tabeli Lotto Superligi.

Nasi zawodnicy udali się w podróż do Zielonej Góry by zrehabilitować się za poniedziałkową porażkę z Kolpingiem Frac Jarosław. Pomóc w tym zadaniu miał Panagiotis Gionis, który nie mógł wystąpić przeciwko ekipie z Podkarpacia. Panos świetnie wywiązał się z roli lidera naszego zespołu i wygrywając dwa single poprowadził Bogorię do zwycięstwa za trzy punkty. Pierwszą niezwykle ważną grę wygrał Masaki Yoshida, który tylko w trzecim secie miał problem z grą leworęcznego Miroslava Horejsiego, ostatecznie Japończyk zwyciężył 3:1. Horejsiego na krótszym dystansie 2:1 w setach pokonał również Gionis, który również w pierwszym meczu zdobył komplet dwóch punktów. We wcześniejszym meczu Grek uporał się dosyć pewnie 3:0 w setach z młodym Marco Gollą. Jedyny punkt dla miejscowych zdobył Lucjan Błaszczyk. Występujący na pozycji numer trzy Błaszczyk pokonał 3:0 w setach Zbigniewa Grześlaka. Dla Zbyszka było to dopiero drugie spotkanie w tym sezonie w rozgrywkach Lotto Superligi. Z powodu udziału w turnieju Belarus Open w Zielonej Górze nie wystąpił Daniel Górak. Góra wystąpi na pewno w zbliżającym się piątkowym meczu przeciwko drużynie ZOOLESZCZ Bydgoszcz, które odbędzie się w naszej hali sportowej przy ulicy Westfala 3a o godzinie 18. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy.

ZKS Palmiarnia Zielona Góra-Bogoria Grodzisk Mazowiecki 1:3
Miroslav Horejsi-Masaki Yoshida 1:3 (4:11,8:11,11:7,5:11)
Marco Golla-Panagiotis Gionis 0:3 (6:11,3:11,5:11)
Lucjan Błaszczyk-Zbigniew Grześlak 3:0 (11:2,11:2,11:5)
Miroslav Horejsi-Panagiotis Gionis 1:2 (11:9,4:11,6:11)