Dwa punkty na Podkarpaciu

Dzięki kompletowi punktów Oha i jednemu Daniela Góraka Dartom Bogoria pokonała na wyjeździe Kolping Frac Jarosław 3:2 w 13. kolejce superligi.

Koreański zawodnik w trzech setach pokonał dwóch białoruskich graczy rywala Jewgienija Szczetinina i Witalija Niechwiedowicza. Pierwszemu oddał 18, a drugiemu – 20 "malych" punktów. Oh Sang Eun ma na swoim koncie już dziewięć wygranych w bieżącym sezonie.

Współautorem sukcesu mistrza Polski był Daniel Górak. Co prawda uległ w swoim pierwszym pojedynku Niechwiedowiczowi 0:3, ale poprawił się przeciwko Szczetininowi, triumfując po morderczej, zaciętej grze 3:2.

Ciekawy przebieg miało starcie Wang Zeng Yi – Robert Floras. Nasz tenisista stołowy nie wykorzystał sześciu piłek setowych w pierwszym i tyle samo w czwartym secie. Ostatecznie Robert przegrał z byłym graczem Bogorii 1:3. W poniedziałek zabrakło w składzie grodziskiej drużyny Pawła Fertikowskiego.

Dartom Bogoria przegrywała z Kolpingiem Frac Jarosław 1:2, ale zdołała triumfować za dwa punkty i sprawić prezent trenerowi Tomaszowi Redzimskiemu, który w poniedziałek obchodził 40. urodziny. Jego podopieczni po 13 meczach mają w dorobku 30 punktów i tracą do mającej jeden rozegrany mecz mniej Olimpii-Unii Grudziądz cztery.

W następnym spotkaniu Grodzisk Mazowiecki podejmie we własnej hali bytomską Polonię (3 lutego, 18.00).

Kolping Frac Jarosław – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 2:3
Jewgienij Szczetinin – Oh Sang Eun 0:3 (7:11, 9:11, 2:11)
Witalij Niechwiedowicz – Daniel Górak 3:0 (11:7, 11:9, 11:8)
Wang Zeng Yi – Robert Floras 3:1 (13:11, 11:8, 4:11, 17:15)
Jewgienij Szczetinin – Daniel Górak 2:3 (6:11, 6:11, 11:4, 11:3, 7:11)
Witalij Niechwiedowicz – Oh Sang Eun 0:3 (9:11, 6:11, 5:11)