Grad medali adeptów naszej Akademii

You are currently viewing Grad medali adeptów naszej Akademii

W weekend nasi młodzi zawodnicy uczestniczyli w III Grand Prix Mazowsza Skrzatów, Młodzików i Kadetów. W zawodach wojewódzki adepci naszej Akademii wywalczyli trzy złote medale oraz dwa srebrne.

Pierwsi zmagania w sobotę w Wyszogrodzie rozpoczęli Skrzaci oraz Kadeci. Po raz trzeci już w tym sezonie w najmłodszej kategorii wiekowej okazał się Kuba Dobosz. Ośmioletni Kuba w całych zawodach wygrał cztery pojedynki w których stracił dwa sety. Dzięki kolejnej wygranej Kuba zdecydowanie prowadzi w rankingu wojewódzkim Skrzatów. Świetne zawody w Wyszogrodzie rozegrała Zosia Śliwka. Aktualne Mistrzyni Polski Żaczek w rywalizacji z trzy lata starszymi przeciwniczkami okazała się najlepsza. W finale pokonała 3:2 Alicję Firszt, chociaż w tym pojedynku przegrywała już 0:2 w setach. Dzięki wygranej Zosia w nagrodę zagra bez eliminacji w Grand Prix Polski. Bardzo dobrze w Wyszogrodzie radziły sobie nasze pozostałe zawodniczki. Na czwartej pozycji turniej ukończyła Milena Mirecka, która w półfinale musiała uznać wyższość Zosi Śliwki. W przedziale 5-8 turniej ukończyła Tosia Zembowicz, zaś 9-12 Ola Oskiera. Z grona naszych kadetów najlepiej poradził sobie Mikołaj Giereło. Mikołaj podobnie jak Milena turniej ukończył na czwartej pozycji. Krzysztof Stąporek uplasował się na miejscach 5-8, Fabian Sprzączak na miejscach 17-20, zaś Kamil Sadowski i Marcin Zieliński 25-32.

Po niezwykle udanej sobocie również w niedziele trenerzy mogli być zadowoleni ze swoich podopiecznych. Najlepsza w gronie Młodziczek okazała się tym razem Tosia Zembowicz. Tosia w turniej, który był rozgrywany w Siedlinie w drodze do finału pokonała swoje dwie koleżanki klubowe. W finale pokonała ona naszą Milenę Mirecką 3:2 w setach i 11:9 w ostatnim decydującym secie. Na czwartym miejsc uplasowała się Ola Oskiera, która przegrała w półfinale z Tosią. Na miejscu 21-24 zawody ukończyła Zuzia Gutkowska, dla której to był pierwszy start w starszej kategorii wiekowej. Równie dzielnie w kategorii Młodzików walczył Kamil Sadowski, który zajął drugie miejsce. W drodze do finału stracił zaledwie jednego seta. W nim uległ 1:3 Tomaszowi Ogrodnikowi. Miejsca pozostałych adeptów tenisa stołowego: 13-16 Piotr Garwoła, 17-20 Kuba Dobosz i 33-48 Nikodem Jośko.