Jung podwójnym zwycięzcą KO!

Nowy gracz Bogorii Jung Youngsik triumfował w grze pojedynczej i podwójnej prestiżowego turnieju Korea Open w Incheonie.

Rozstawiony z numerem czwartym reprezentant Korei Południowej w finale gry pojedynczej pokonał wicemistrza świata z 2003 roku i swojego 35-letniego rodaka Joo Sehyuka 4:1 (11-9, 11:1, 9:11, 11:9, 11:8). W decydującym starciu gry podwójnej Jung wspólnie z Kim Minseokiem zwyciężył reprezentacyjnych kolegów Cho i Kima 3:2 (9:11, 11:9, 11:8, 7:11, 6:11).

Nowy tenisista stołowy Bogorii aktualnie zajmuje 21. miejsce w światowym rankingu (najwyżej był na 19.), a Joo jest 15.(najwyższa lokata: 5.).

Łącznie w zawodach 23-letni Jung triumfował w aż dziewięciu spotkaniach (pięciu w singlu i czterech w deblu). Za sukcesy w obu konkurencjach wzbogacił się o 32 tys. dolarów. Dzięki złotemu medalowi i zdobytym punktom para Jung/Kim awansowała na pozycję lidera w klasyfikacji gry podwójnej World Tour 2015 (ma 850 punktów). Na liście singlistów Koreańczyk przesunął się na drugą lokatę (900).

Dla Junga to drugie w historii zwycięstwo w grze pojedynczej zawodów ITTF World Tour (poprzednio wygrał Australian Open). W deblu z Kimem również triumfował pierwszy raz; w 2013 roku zdobył mistrzostwo w Polish Open w Spale, ale jego partnerem był wtedy Lee Sangsu.

Kolejny turniej najbardziej prestiżowego światowego cyklu, do którego zgłoszony jest Jung Youngsik to China Open (Chengdu, 5-9 sierpnia).