Kolejne medale w Grand Prix Mazowsza

You are currently viewing Kolejne medale w Grand Prix Mazowsza

W sobotę w Nadarzynie rozgrywane były kolejne Grand Prix Mazowsza w kategorii Żaków i Juniorów. W kategorii Juniorów zwycięzcą został Miłosz Redzimski, który w całych zawodach stracił zaledwie jednego seta.

Miłosz w turnieju juniorów (do lat 18) rywalizował z przeciwnikami o pięć lat starszymi. Mimo to zdominował całą rywalizację, choć do turnieju przystępował z odległym 43 numerem. Miłosz w Nadarzynie rozegrał sześć pojedynków, pięć z nich wygrał w stosunku 3:0, zaś jeden mecz wygrał 3:1. W nagrodę Miłosz zagra w Grand Prix Polski Juniorów, które za dwa tygodnie zostanie rozegrane w Ostródzie. Czwarte miejsce w gronie Juniorek zajęła Kasia Trochimiuk, która półfinał oraz mecz o trzecie miejsce przegrała 2:3 po wyrównanej walce. W przedziale 5-8 turniej Juniorów zakończył Kuba Lis. Na miejscach 9-12 turniej zakończyli Szymon Wiśniewski, Patryk Pyśk i Jacek Mitas, zaś na miejscach 25-32 uplasował się Adam Stąporek.

Równie dobry turniej w sobotę zagrali dużo młodzi Żacy. Na drugim miejscu uplasował się adept naszej Akademii Jakub Dobosz. 8-letni Kuba w Nadarzynie musiał walczyć z przeciwnikami o dwa lata starszymi. Mimo to dotarł do finału, który przegrał 1:3, jednak wszystkie sety Kuba przegrał na przewagi i równie dobrze, to on mógł ten pojedynek wygrać 3:1. Na podium w tej kategorii na trzecim miejscu znalazł się również Tomek Fabisiak. Tomek swój jedyny pojedynek w turnieju przegrał dopiero w półfinale z Kubą. Zarówno dla Kuby, jak i Tomka było to pierwsze podium zawodów wojewódzkich w kategorii Żaków. Z bardzo dobrej strony w Nadarzynie zaprezentowała się również Zuzia Gutkowska. Zuzia zajęła miejsca w przedziale 5-8 i jest to również jej najwyższe miejsce w zawodach wojewódzkich. Na miejscach 13-16 turniej zakończył Franciszek Bukowski. Całej jedenastce zawodników walczących na chwałę Bogorii gratulujemy.