Komplet Oha w Jarosławiu!

Oh Sang Eun zdobył swój trzeci komplet punktów w sezonie i poprowadził Dartom Bogorię po zwycięstwo 3:1 z Kolpingiem Frac Jarosław w pierwszym meczu półfinału play-off superligi.

Koreańczyk po kilkutygodniowej przerwie ponownie pojawił się na "jedynce" ustawienia Bogorii. I ponownie zagrał niezwykle skutecznie, choć nie ustrzegł się łatwych błędów. Pokonał Wanga Zeng Yi 3:0 oraz Jewgienija Szczetinina 3:1 i na swoim koncie ma już 11 zwycięstw w rozgrywkach. W konfrontacjach z zawodnikami Jarosławia grodziska gwiazda jeszcze nigdy w superlidze nie przegrała.

Mecz znakomicie otworzył Daniel Górak, który jednak potrzebował aż pięciu setów do wygranej ze Szczetininem. Mistrz Polski przegrywał 1:2, ale zdołał doprowadzić do piątego seta, w którym potwierdził swoją wyższość. W tych rozgrywkach ograł Białorusina już trzeci raz.

"Chciałbym, żeby nasze pojedynki były krótsze, bo jestem po nich bardzo zmęczony. Ale zwycięstwo daje radość i o tym w ogóle się nie myśli. Gra się nam zdecydowanie łatwiej, gdy jest z nami niepokonany Oh. W sobotę w Grodzisku chcemy zapewnić sobie finał. By zdobyć mistrzostwo Polski musimy punktować całym zespołem i na tym się koncentrujemy" – powiedział Górak.

Honorowy punkt dla rywali wywalczył Witalij Niechwiedowicz, który zwyciężył Roberta Florasa 3:2.

W całym spotkaniu tenisiści stołowi obu drużyn rozegrali aż 17 setów, z czego dziewięć zakończyło się minimalną różnicą punktową.

Dartom Bogoria wykonała pierwszy krok w stronę finału DMP. Okazja na przypieczętowanie awansu już w sobotę o godz. 16.00, kiedy to rozpocznie się rewanżowe starcie obu zespołów. Rywalizacja w play-off toczy się do dwóch zwycięstw.

Kolping Frac Jarosław – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 1:3
Jewgienij Szczetinin – Daniel Górak 2:3 (6:11, 13:11, 11:9, 9:11, 6:11)
Wang Zeng Yi – Oh Sang Eun 0:3 (8:11, 11:13, 6:11)
Witalij Niechwiedowicz – Robert Floras 3:2 (11:4, 10:12, 11:13, 11:9, 11:5)
Jewgienij Szczetinin – Oh Sang Eun 1:3 (8:11, 11:2, 9:11, 9:11)