Marcin Zieliński piąty w Grand Prix osób niepełnosprawnych

You are currently viewing Marcin Zieliński piąty w Grand Prix osób niepełnosprawnych

Bardzo udany start w Grand Prix Polski osób niepełnosprawnych zaliczył Marcin Zieliński. Adept Akademii Tenisa Stołowego zajął piąte miejsce w swojej 10 klasie.

Ogólnopolskie zawody Grand Prix osób niepełnosprawnych rozgrywane są bez podziału na kategorie wiekowe. Oznacza to, że nasz Marcin musiał w Gdańsku rywalizować z przeciwnikami o dwadzieścia, a nawet trzydzieści lat starszymi. Co więcej Marcin, który ma obecnie trzynaście lat był najmłodszym zawodnikiem biorącym udział w turnieju. Rywalizację w swojej dziesiątej klasie Marcin rozpoczął od dwóch zwycięstw grupowych. Pierwsze spotkanie zwyciężył 3:1, zaś drugie 3:0. Pierwsze miejsce w swojej grupie pozwoliło Marcinowi awansować bezpośrednio do ćwierćfinału turnieju. Niestety w nim adept Akademii Tenisa Stołowego Bogorii uległ 0:3 późniejszemu finaliście zawodów Marcinowi Wasilewskiemu. Ostatecznie Marcin w Gdańsku zajął piąte miejsce, najwyższe ze swoich wszystkich startów w Grand Prix Polski. Marcinowi gratulujemy udanego startu, gratulacje również dla trenera Pawła Szelińkiego, który prowadził Marcina w tym turnieju.