Marek Badowski z brązowym medalem Bulgaria Open

You are currently viewing Marek Badowski z brązowym medalem Bulgaria Open

Od wtorku reprezentacji Polski walczyli w Bulgarian Open. Najlepiej z Biało-Czerwonych zaprezentował się nasz zawodnik Marek Badowski, który w turnieju U-21 w Panagiuriszte sięgnął po brązowy medal.

Co prawda nowemu nabytkowi Bogorii nie udało się awansować do turnieju głównego singlistów (zajął drugie miejsce w grupie eliminacyjnej), jednak Badowski świetnie radził sobie w turnieju zawodników poniżej 21 roku życia. W nim aktualny wicemistrz Polski w singlu najpierw pokonał 3:2 Tajwańczyka Tsai Chun-Yu, a następnie pokonał dwóch Europejczyków. W grze o ćwierćfinał tego turnieju uporał się z Samuelem Kaluznym ze Słowacji 3:0. W spotkaniu, którego był awans do strefy medalowej Marek wygrał 3:2 z rozstawionym z numerem 2 Słoweńcem Darko Jorgiciem. Co ciekawe Jorgic na co dzień reprezentuje barwy Fc Saarbrucken TT, który zmierzy się w tym sezonie z Bogorią w tej edycji Ligi Mistrzów. Jest to więc bardzo dobry prognostyk przed zbliżającą się rywalizacją z niemiecką drużyną. W półfinale Badowski musiał jednak uznać wyższość Chińczyka Xu Haidonga.

Blisko awansu do turnieju głównego w singlu był inny zawodnik Bogorii Pavel Sirucek. Czech pewnie wygrał swoją grupę eliminacyjną pokonując 4:0 w setach Serba Zsolta Peto oraz 4:1 Anglika Davida Mcbeatha. W grze o awans do turnieju głównego uległ jednak 1:4 bardzo mocnemu Chińskiemu obrońcy Ma Te. Drugie miejsce w swojej grupie eliminacyjnej podobnie jak Marek Badowski, zajął Masaki Yoshida. Awans do dalszych gier uzyskiwali jedynie zwycięzcy swoich grup eliminacyjnych.