ME: Gionis i Badowski w II rundzie

You are currently viewing ME: Gionis i Badowski w II rundzie

Dobrą passę w Mistrzostwach Europy w hiszpańskim Alicante kontynuuje Marek Badowski. Marek pokonał wczoraj w I rundzie turnieju głównego singla Kirilla Skachkova. Swój pojedynek wygrał także Panagiotis Gionis.

Tym samym obaj nasi tenisiści awansowali do najlepszej 32 w Europie. Zarówno Badowski z Rosjaninem Skachkovem, jak i Gionis z Hunorem Szocsem swoje gry wygrali w stosunku 4:1 w setach. Niestety swój pojedynek przegrał Pavel Sirucek, który uległ Wicemistrzowi Świata Juniorów Trulsowi Moregardowi 1:4. Marek z Panosem mecze drugiej rundy rozegrają dziś o godzinie 20. Pierwszy z nich zagra z Austriakiem Danielem Habeshonem. Gionis z kolei zmierzy się z Duńczykiem Andersem Lindem. Jeśli obaj zawodnicy Bogorii wygrają swoje spotkania zmierzą się razem w III rundzie singla. Stawką tego meczu byłby awans do ćwierćfinału Mistrzostw Europy.

Równie dobrze Gionis z Badowskim radzą sobie w grze podwójnej. Marek grający w parze z wychowankiem Bogorii Patrykiem Zatówką po pomyślnym przejściu eliminacji w I rundzie turnieju głównego pokonali parę Pistej/Sgouropoulos 4:3 w setach i teraz w grze o ćwierćfinał zagrają z deblem Robles/Ionescu. W najlepszej 16 debla jest również Gionis, który tworzy duet z Yang Wangiem. Oni z kolei pokonali wczoraj 4:1 Serbów Peto/Jevtovic. Dzisiaj z kolei o 11:30 zagrają z mocną niemiecką parą Filus/Walther. Wwszystkie wyniki z Mistrzostw Europy znajdziecie w linku poniżej: