MEK: Miłosz Redzimski w 1/8 finału singla i debla

You are currently viewing MEK: Miłosz Redzimski w 1/8 finału singla i debla

Rewelacyjnie w trakcie Mistrzostw Europy Kadetów w Ostrawie prezentuje się adept naszej Akademii. W trzeciej rundzie singla Miłosz pokonał najwyżej rozstawionego w całym turnieju Belga Louisa Laffineura 4:2 w setach.

Redzimski po świetnym turnieju drużynowym, w którym wygrał siedem z ośmiu gier i poprowadził Polską drużynę do siódmego miejsca podtrzymuje bardzo dobrą dyspozycję. Turniej indywidualny nasz 13-letni zawodnik rozpoczął od pewnego zwycięstwa 4:1 z Finem Samem Khosravim. W drugiej rundzie za przeciwnika Miłosz miał Niemca Toma Schweigera. Przewaga adepta naszej Akademii w tym meczu również nie podlegała dyskusji, co oznaczało zwycięstwo Redzimskiego 4:0 w setach i awans do 1/16 finału singla. Tam na syna naszej pierwszej drużyny czekało bardzo duże wyzwanie, czyli starcie z najwyżej rozstawionym w turnieju indywidualnym Laffineurem.

Miłosz z Belgiem spotkali się już w turnieju drużynowym, parę dni temu Miłosz był górą 3:1 w setach. Tym razem spotkanie to miało jeszcze bardziej zacięty przebieg. Po czterech setach mieliśmy wynik 2:2 w setach. Piąta partia padła łupem Redzimskiego 11:8. Najbardziej zacięty przebieg miał szósty seta. Zawodnicy w grze na przewagi mieli na zmianę piłki setowe (Laffineur) oraz meczowe (Redzimski). Ostatecznie zwyciężył tego seta Redzimski 17:15, dzięki czemu zapewnił sobie zwycięstwo 4:2 w setach i awans do najlepszej szesnastki turnieju indywidualnego. O ćwierćfinał Miłosz powalczy dziś o 14.30 z Francuzem Thibaultem Poretem, którego również pokonał w turnieju drużynowym.

Również dobrze co w singlu Miłosz radzi sobie w deblu. W parze z Dawidem Kosmalem Redzimski również zaliczył awans do 1/8 finału singla. Polski debel w turnieju głównym najpierw pokonał duet z Turcji, a następnie Dawid z Miłoszem okazali się lepsi od pary z Białorusi. Oba pojedynki Polacy zwyciężyli 3:1 w setach. W nagrodę o 13.30 Redzimski/Kosmal powalczą dziś o 13.30 z deblem Francuskim Poret/Lebrun. Jedynie w mikście z Iloną Sztwiertnią Miłosz nie zawojował  drabinki głównej. Polski mikst przegrał w pierwszej rundzie.