Miłosz Redzimski blisko medalu World Cadet Challenge

W Cetniewie adept naszej Akademii bierze udział w nieoficjalnych Mistrzostwach Świata Kadetów. W turnieju drużynowym w którym Miłosz był liderem reprezentacji Polska zajęła czwarte miejsce i była blisko wywalczenia medalu.

Te niezwykle prestiżowe zawody w Centralnym Ośrodku Sportu w Cetniewie poprzedził trzydniowy camp w trakcie którego Miłosz mógł trenować z najlepszymi kadetami na świecie. Od soboty z kolei zaczęła się właściwa rywalizacja. W zmaganiach grupowych adept Bogorii wraz z Dawidem Jadamem, Alanem Kulczyckim i Mateuszem Zalewskim pokonali 4:1 drużyny Ameryki Południowej oraz Oceanii. Jedyną porażkę zanotowali z kolei w starciu z zespołem Azji 2:3. Tych grach indywidualnie Miłosz wygrał aż pięć gier i tylko raz odszedł od stołu jako pokonany prowadząc naszych kadetów do awansu do półfinału turnieju.

W nim reprezentacja Polski uległa 2:3 drużynie “Nadziei” złożonej z najbardziej perspektywicznych kadetów na świecie. W tym meczu brązowy medalista Mistrzostw Europy Kadetów pokonał 3:2 w setach Iuliana Chiritę, z którym uległ wcześniej w półfinale wspomnianych Mistrzostw Europy. Niestety Miłosz uległ także 0:3 w setach zawodnikowi z Singapuru. W meczu o brązowy medal Biało-Czerwoni ulegli 0:3 drużynie Europy. Młody Redzimski uległ w tym spotkaniu zawodnikowi z Belgii Louisowi Laffineurowi 0:3 w setach. Całe zmagania drużynowe zakończył on z bilansem indywidualnym 6-3. A już dziś adept Akademii Bogorii rozpoczyna walkę w turnieju indywidualnym, gdzie za przeciwników będzie miał zawodników z Iranu, Usa oraz Tunezji. Wyniki indywidualny kadetów możecie sprawdzić na stronie: