Nasi Żacy w czołówce kraju

Bardzo udany dla adeptów naszej Akademii okazał się już pierwszy turniej ogólnopolski w tym roku. W kategorii Żaków (dzieci do lat 11) na piątym miejscu znalazł się Kuba Dobosz. Zwycięzcą zawodów został trenujący w grodziskim ośrodku Aleks Pakuła.

W turnieju rozgrywanym w Zielonej Górze wystąpiło trzech młodych zawodników Bogorii. Start w turnieju głównym z racji wysokiej pozycji w rankingu zapewniony mieli wspomniany Kuba oraz Tomek Fabisiak. Przez piątkowe eliminacje jak burza przeszedł Iwo Kulik, który swoje pojedynki wygrał 3:0 w setach. W sobotnich i niedzielnych zmaganiach głównych najlepiej poradził sobie najmłodszy z naszej grupy Żaków. 9-letni Kuba wygrał w drodze do ćwierćfinału wszystkie pięć pojedynków tracąc w nich zaledwie jednego seta z Wojciechem Szymczakiem, który rozstawiony był w całych zawodach z numerem pięć. W walce o półfinał Dobosz uległ 2:3 w setach zawodnikowi Kolpingu Frac Jarosław Szymonowi Flaumenhaftowi, chociaż w tym pojedynku prowadził już 2:1 w setach. Mimo porażki nasz Żak może turniej zaliczyć do bardzo udanych, gdyż zaliczył najlepszy start w turnieju rang Grand Prix Polski.

Swoje najlepsze zawody zaliczyli również Iwo z Tomkiem. Pierwszy z nich wygrał dwie gry w turnieju głównym i tyle samo przegrał, co pozwoliło mu zając miejsce w przedziale 49-56. Tomek z kolei w turnieju głównym wyszedł ze swojej grupy i awansował do najlepszej 32 zawodów. W 1/16 finału uległ Kacprowi Perkowskiemu 1:3 w setach. Jednak w grze o przedział pokonał on 3:0 Piotra Wieczorka, co pozwoliło mu zająć miejsce w przedziale 17-24. Cały turniej chłopców wygrał Aleks Pakuła, który od tego sezonu codziennie trenuje w naszym klubie. W finale pokonał on innego wychowanka Dartom Bogorii Fabiana Sprzączaka 3:0 w setach. Gratulujemy naszym młodym zawodnikom osiągnięcia swoich najlepszych wyników w turnieju Grand Prix i trzymamy kciuki za dalsze postępy.