Nasze Młodziczki w czołówce kraju

Brązowy medal w zakończonym w weekend Grand Prix Polski wywalczyła Zosia Śliwka. W najlepszej dwunastce kraju znalazły się trzy nasze młode zawodniczki.

W Brzegu Dolnym w zawodach ogólnopolskich dzieci do lat 12 wystartowało aż siódemka adeptów naszej Akademii Tenisa Stołowego. W piątkowych eliminacjach wystartowali Kuba Dobosz oraz Piotrek Garwoła. Rozstawiony z numerem drugim Piotrek wygrał cztery swoje gry i zanotował awans do najlepszej 64 zawodów. Blisko awansu do sobotniego turnieju głównego był najmłodszy z całej grupy Kuba, jednak decydujący pojedynek przegrał minimalnie 2:3 w setach.

Oprócz wspomnianego Garwoły w zawodach głównych wystąpili Kamil Sadowski oraz cztery młodziczki Zosia Śliwka, Milena Mirecka, Tosia Zembowicz oraz Ola Oskiera. Wszystkie cztery świetnie poradziły sobie w turnieju grupowym wygrywając wszystkie swoje pojedynki i potwierdzając przynależność do ścisłej czołówki krajowej. Trzecie miejsce w swojej grupie zajął Sadowski, który później wygrał swój pojedynek o miejsca od tyłu i zawody w Brzegu Dolnym zakończył na miejscach 33-40. Piotrek z kolei po sukcesie w eliminacjach w sobotę turniej zakończył na miejscach 57-64.

Swoją dobrą passę w turnieju Młodziczek dziewczyny kontynuowały w turnieju pucharowym. Trzy z nich Zosia, Tosia i Milena wygrały pojedynki w I rundzie meldując się w 1/8 finału. W 1/16 finału swoją grę 1:3 przegrała Ola Oskiera, która turniej zakończyła na miejscach 25-32. W grze o ćwierćfinał zmierzy się dwie zawodniczki naszego klubu Tosia i Milena. Górą 3:1 okazała się o rok młodsza Milena. Awans do najlepszej ósemki wywalczyła również Zosia Śliwka.

Tosia po porażce z Mileną wygrała pojedynek o miejsca 3:2 w setach z Matyldą Hadryś kończąc turniej na wysokim miejscu 9-12. W ćwierćfinale zwycięską passę kontynuowała Śliwka pokonując w grze o medal Amelię Wycichowską 3:0 w setach. Blisko awansu do półfinału była również Milena, którą prowadziła 2:1 i 8:6 w czwartym secie z najwyżej rozstawioną Natalią Gaworską. Jednak to przeciwniczka zachowała więcej zimnej krwi i zwyciężyła 3:2. Gaworska niestety okazała się również lepsza od naszej Zosi w 1/2 finału także 3:2 w setach. Zosia jednak z Brzegu Dolnego wraca z brązowym medalem, z którego z pewnością może być bardzo zadowolona. Podobnie jak pozostali adepci naszej Akademii. Na słowa uznania zasługuje również trener Paweł Szeliński, który mocno wspierał grupę przez cały weekend zawodów.