Ola Oskiera wygrywa II Grand Prix Polski Żaczek

You are currently viewing Ola Oskiera wygrywa II Grand Prix Polski Żaczek

11-letnia Ola zwyciężyła w najważniejszych zawodach ogólnopolskich w swojej kategorii wiekowej. W całym turnieju rozgrywanym w Wałbrzychu Ola zwyciężyła osiem pojedynków.

Ola sprawiła sobie tym samym prezent urodzinowy, gdyż 8 stycznia młoda zawodniczka naszej Akademii Tenisa Stołowego obchodziła 11 urodziny. W całym turnieju Ola straciła zaledwie cztery sety. Najbardziej wyrównany bój Ola stoczyła w finałowym pojedynku z Kingą Hawro. Po trzech setach Ola przegrywała 1:2, również w czwartym secie przeciwniczka prowadził 7:6. Adeptka Akademii Tenisa Stołowego wytrzymała próbę nerwów i wygrała tego seta 11:9. W piątym secie Ola swojej przeciwniczce nie dała żadnych szans i zwyciężyła w swoim pierwszym Grand Prix Polski w życiu. Ola w pierwszym turnieju Grand Prix zajęła trzecie miejsce i po dwóch turniejach tej rangi zajmuje drugie miejsce w rankingu ogólnopolskim.

W najlepszej dziesiątce całego turnieju znalazł się również Fabian Sprzączak oraz Milena Mirecka. Fabian, który zdecydował się na udział w turnieju mimo przeziębienia awansował pewnie do ćwierćfinału. W nim przegrał 2:3 po niezwykle zaciętym boju z finalistą całego turnieju Mateuszem Sakowiczem. Fabian ostatecznie turniej w Wałbrzychu zakończył na wysokim siódmym miejscu. Na dziewiątej pozycji turniej ukończyła Milena Mirecka, która przegrała tylko jeden pojedynek w całym turnieju, również 2:3 w setach. Następnie jednak Milena wygrała wszystkie pojedynki w turnieju pocieszenia co pozwoliło jej ukończyć całe zawody na wspomnianym 9. miejscu. Turniej do udanych mogą zaliczyć również Kuba Dobosz oraz Piotr Garwoła. Obydwaj zanotowali awans ze swoich grup do turnieju pucharowego, a cały turniej zakończyli na miejscach 25-32. Piątka zawodników w najlepszej 32, trójka w najlepszej 10 oraz zwycięstwo Oli Oskiery oznacza, że turniej był niezwykle udany dla adeptów naszej Akademii Tenisa Stołowego oraz trenerów Pawła Szelińskiego i Adama Białka. Gratulacje dla całej ekipy.