Paweł Fertikowski wygrał III Grand Prix!

Zawodnik Bogorii w finale pokonał Jakuba Perka 4:2. Nasi gracze zajęli nieparzyste miejsca – piąty był Daniel Górak, a dziewiąty Robert Floras.

Paweł Fertikowski znakomicie wykorzystał swoją szansę, jaką otworzyła mu turniejowa drabinka. Aż do pojedynku półfinałowego mierzył się z niżej notowanymi i mniej wymagającymi rywalami. Najpierw zwyciężył Michała Bańkosza 4:1, a następnie Konrada Kulpę 4:2. W ćwierćfinale ponownie w pięciu setach pokonał Alana Wosia.

Prawdziwy wojowniczy charakter podopieczny Tomasza Redzimskiego pokazał w półfinale. W siódmym secie starcia z Mateuszem Gołębiowskim triumfował 13-11, a całą grę 4:3. Tym samym “pomścił” Daniela Góraka i Roberta Florasa, których gracz Palmiarni Zielona Góra wyeliminował z turnieju głównego we wcześniejszych fazach.

Paweł Fertikowski zainkasował za zwycięstwo w Wałbrzychu 300 punktów do rankingu ogólnopolskiego i po trzech turniejach Grand Prix ma ich już 747, co daje mu drugie miejsce w zestawieniu. Daniel Górak zdobył 223 “oczka”, a Robert Floras – 203. Po trzeciej i 12. pozycji w poprzednich zawodach, “Fertik” tym razem odniósł pierwszy w sezonie triumf w GP.

Piątą lokatę zajął Górak, który w ćwierćfinale po porażce 2:4 musiał uznać wyższość Gołebiowskiego (taki sam wynik pomiędzy tymi zawodnikami padł w finale II GP). W walce o piąte miejsce “Góra” pokonał Filipa Szymańskiego 3:2. Dziewiąte miejsce zajął Floras. Przegrał w 1/8 finału z “Gołębiem”, a w starciu o dziewiątą pozycję ograł byłego dwukrotnego wicemistrza Polski Jarosława Tomickiego 3:1.

Wybrane wyniki

Finał:
Paweł Fertikowski – Jakub Perek 4:2 (11-7, 8-11, 11-7, 10-12, 11-8, 11-8)

1/2 finału:
Paweł Fertikowski – Mateusz Gołębiowski 4:3 (11-9, 11-6, 11-13, 8-11, 11-3, 6-11, 13-11)

1/4 finału:
Paweł Fertikowski – Alan Woś 4:1 (11-3, 13-11, 8-11, 11-4, 11-9)
Daniel Górak – Mateusz Gołębiowski 2:4 (6-11, 7-11, 11-7, 5-11, 11-4, 11-13)

1/8 finału:
Paweł Fertikowski – Konrad Kulpa 4:2 (6-11, 11-8, 11-7, 9-11, 11-7, 11-9)
Robert Floras – Mateusz Gołębiowski 2:4 (7-11, 10-12, 14-12, 12-10, 11-13, 9-11)
Daniel Górak – Paweł Chmiel 4:1 (12-10, 11-6, 7-11, 12-10, 11-9)