Trzy porażki grupowe Biało-Czerwonych

You are currently viewing Trzy porażki grupowe Biało-Czerwonych

Bardzo słabo dla reprezentacji Polski układają się na razie Drużynowe Mistrzostwa Europy. Biało-Czerwoni w turnieju w Luksemburgu przegrali trzy spotkania grupowe i będą teraz walczyć o miejsca 9-16.

W pierwszym meczu grupowy nasi zawodnicy ulegli 1:3 jednemu z faworytów całych Mistrzostw reprezentacji Francji. Jednak spotkanie to mogło potoczyć się odrobinę inaczej. Po dwóch grach singlowych wynik był remisowy. W trzecim pojedynku po dosyć wyrównanej grze Robert Floras przegrał 1:3 z Tristanem Flore, zaś w czwartej grze Jakub Dyjas prowadził już 2:0 z Emmanuelem Lebessonem by ostatecznie uleg 2:3. W spotkaniu z Trójkolorowymi nie wystąpił Daniel Górak.

Mimo porażki w pierwszym spotkaniu można było z lekkim optymizmem patrzeć na kolejne spotkania z Rumunami oraz Ukrainą. Jednak te spotkania całkowicie nie potoczyły się po myśli podopiecznych trenera Tomasza Krzeszewskiego. W drugim meczu z Ukrainą przegrali dosyć gładko 0:3, zaś w meczu z Rumunami, w którym i tak zwycięstwo reprezentacji Polski nic by nie dało przegraliśmy 1:3. W obu tych spotkaniach wystąpił Daniel Górak. W rywalizacji z naszymi wschodnimi sąsiadami Daniel uległ 0:3 liderowi Ukrainy Kou Leiowi. Dużo lepiej tenisista Bogorii zaprezentował się w starciu z Rumunem Ovidiu Ionescu. Tego meczu jednak nie udało też mu się wygrać, chociaż prowadził już 2:1 w setach ostatecznie to jego przeciwnik odniósł zwycięstwo 3:2 w setach. Dzisiaj Polacy rozpoczną walkę o miejsca 9-16 i liczymy, że w tych spotkaniach zaprezentują się oni lepiej. Poniżej szczegółowe wyniki gier reprezentacji Polski:

Polska-Francja 1:3
Jakub Dyjas-Simon Gauzy 0:3 (8:11,4:11,10:12)
Wang Zeng Yi-Emmanuel Lebesson 3:1 (6:11,11:9,11:8,11:7)
Robert Floras-Tristan Flore 1:3 (11:8,4:11,10:12,5:11)
Jakub Dyjas-Emmanuel Lebesson 2:3 (11:6,11:9,8:11,8:11,7:11)

Polska-Ukraina 0:3
Wang Zeng Yi – Viktor Yefimov 2:3 (11:8, 9:11, 11:8, 6:11, 10:12)
Daniel Górak – Kou Lei 0:3 (6:11, 7:11, 3:11)
Marek Badowski – Yevhen Pryshchepa 2:3 (12:10, 12:10, 10:12, 11:13, 2:11)