Udany rewanż w debrach Mazowsza

Od zwycięstwa 3:1 ze Spójnią Warszawa drugą część sezonu Lotto Superligi rozpoczęli tenisiści stołowi Dartomu Bogorii. Dwa punkty dla naszej drużyny zdobył Han Chuanxi.

Tym samym zawodnicy Bogorii zrewanżowali ekipie z Warszawy za porażkę w pierwszym meczu sezonu. Wówczas do Spójnia zwyciężyła 3:1. Przed rozpoczęciem rywalizacji do publiczności zgromadzonej przy ulicy Westfala 3a, trafiła smutna wiadomość o nieobecności trenera Bogorii Tomasza Redzimskiego. Trenerowi Tomki przydarzył się niemiły wypadek. Mianowicie w dniu spotkania w trakcie otwierania jednego z napojów korek, który “wystrzelił” trafił trenera naszej pierwszej drużyny w powiekę, przez co musiał on trafić do szpitala. Trener Tomek ma napuchniętą powiekę i na kolejne spotkanie Bogorii 30 stycznia z Wartą Kostrzyn nad Odrą powinien już trafić na ławkę.

Wracając do przebiegu spotkania awizowanego jako Derby Mazowsza rozpoczęło się ono od pewnego zwycięstwa 3:0 Hana Chuanxi z Krzysztofem Stępniem. W drugiej grze wieczoru Daniel Górak chciał się zrewanżować za porażkę w niedzielnym turnieju wojewódzkim Patrykowi Chojnowskiemu. Daniel po dwóch setach prowadził już 2:0 w setach. Trzecią partię nasz kapitan przegrał w stosunku 10:12. W czwartej z kolei prowadził 10:8 i miał dwie piłki meczowe. Więcej zimnej krwi w tym momencie zachował jednak Chojnowski, który obronił obie piłki meczowe i wygrał tego seta. Przy stanie 2:2 w setach Góra prowadził jeszcze 9:6, jednak następne piłki padły łupem tenisisty Spójni, który ostatecznie zwyciężył 3:2. W kolejnej niezwykle zaciętej batalii Pavel Sirucek mierzył się z Piotrem Chodorskim. Po raz kolejny tego dnia o losach zwycięstwa musiał decydować tie-break. Tym razem to jednak zawodnik Bogorii był lepszy wygrywając ostatniego seta 11:5.

Wygrany singiel Pavla wyprowadził Bogorię na prowadzenie 2:1 w całej rywalizacji. Kropkę nad i w starciu “jedynek” swoich drużyn postawił Han Chuanxi, który 2:0 zwyciężył Patryka Chojnowskiego. Dzięki zwycięstwu 3:1 w całym meczu Bogoria mogła dopisać niezwykle ważne trzy punkty w tabeli Lotto Superligi. Dzięki nim nasz zespół przesunął się na trzecie miejsce w tabeli, z taką samą ilością punktów co druga w tabeli drużyna Kolpingu Frac Jarosław. Kolejne spotkanie ligowe nasi zawodnicy rozegrają na wyjeździe w Kostrzynie wspomnianego 30 stycznie. Lotto Superliga ponownie zagości w Grodzisku Mazowieckim już 2 lutego, kiedy to podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego podejmą AZS Politechnikę Rzeszów. Początek meczu o godzinie 18. Już teraz wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy.

DARTOM BOGORIA Grodzisk Mazowiecki-Spójnia Warszawa 3:1

Han Chuanxi – Krzysztof Stępień – 3:0 (11:3 | 11:1 | 11:1)
Daniel Górak – Patryk Chojnowski – 2:3 (11:4 | 12:10 | 10:12 | 11:13 | 9:11)
Pavel Sirucek – Piotr Chodorski – 3:2 (2:8 | 3:11 | 11:9 | 9:11 | 11:5)
Han Chuanxi – Patryk Chojnowski – 2:0 (13:11 | 11:6)