Wygrana w Bydgoszczy, jutro spotkanie z Polonią

Ważne zwycięstwo 3:0 z LOTTO ZOOleszcz Gwiazdą Bydgoszcz na wyjeździe zanotowali tenisiści stołowi Bogorii w 17. kolejce LOTTO Superligi. A już jutro spotkanie we własnej hali z 3S Polonią Bytom. Początek meczu o godzinie 16.

Mimo wygranej do zera, podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego mieli trudną przeprawę w Bydgoszczy. Dwa z trzech spotkań kończyły się zwycięstwem naszych tenisistów dopiero w pięciu setach. Bardzo ważną grę na inaugurację odniósł Marek Badowski, który pokonał reprezentanta Indii Harmeeta Desai 3:2 w setach, chociaż po trzech partiach przegrywał 1:2. Hindus jeszcze rok temu zajmował wysokie 60. miejsce w rankingu ITTF (obecnie jest 105), więc Marek na obcym terenie odniósł bardzo cenną wiktorię. Niezwykle trudną przeprawę z Viacheslavem Burovem miał również Kaii Konishi. Japończyk podobnie jak Bunny po trzech setach przegrywał 1:2. Kolejne dwie partie również były wyrównane, jednak Konishi po raz kolejny w tym sezonie pokazał, że bardzo dobrze gra pod presją i pokonując Burova 3:2 powiększył prowadzenie Bogorii w Bydgoszczy.

Ostatni punkt dla Bogorii w piątkowy wieczór zdobył Pavel Sirucek. Czech był zdecydowanym faworytem starcia z Arturem Grelą. Młody Polak postawił naszemu Siruckowi ciężkie warunki. O większości setów decydowały końcówki. W nich jedna zazwyczaj górą był Pavel, który ostatecznie zwyciężył 3:1. Piątkowa wygrana pozwoliła Bogorii utrzymać pozycję lidera LOTTO Superligi z przewagą dwóch punktów nad ekipami z Gdańska i Jarosławia. A już jutro pojawia się kolejna okazja do poprawienia dorobku punktowego w ligowej tabeli. O godzinie 16 Dartom Bogoria zmierzy się z 3S Polonią Bytom. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy do hali sportowej przy ulicy Westfala 3a na to spotkanie.

LOTTO ZOOleszcz Gwiazda Bydgoszcz-Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 0:3
Harmeet Desai – Marek Badowski 2:3 (14:16, 14:12, 11:6, 5:11, 8:11)
Wiaczesław Burow – Kaii Konishi 2:3 (14:12, 7:11, 11:6, 9:11, 7:11)
Artur Grela – Pavel Sirucek 1:3 (11:7, 9:11, 9:11, 8:11)