Wygrana za trzy punkty z Palmiarnią

You are currently viewing Wygrana za trzy punkty z Palmiarnią

Zwycięstwem 3:0 zakończyło się wczorajsze spotkanie Bogorii z ZKS Palmiarnią Zielona Góra. Dzięki temu zwycięstwu nasz zespół awansował na fotel wicelidera Lotto Superligi.

Podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego przystępowali do starcia z ekipą z Zielonej Góry podbudowani czterema z rzędu zwycięstwami ligowymi. W 2018 roku tenisiści Bogorii nie zaznali jeszcze goryczy porażki. Również rywalizacja przeciwko Palmiarni rozpoczęła się po myśli kibiców zgromadzonych w piątkowy wieczór w hali sportowej przy ulicy Westfala 3a. W pierwszej grze Han Chuanxi pokonał nadzieję zespołu Palmiarni Kamila Nalepę. Zwycięstwo to Chaunxiemu nie przyszło jednak łatwo. Po trzech setach Chińczyk przegrywał 1:2. Następnego seta pewnie wygrał zawodnik Bogorii. W piątym jednak mieliśmy prawdziwą grę nerwów, którą przy siódmej piłce meczowej zwyciężył Chuanxi 17:15.

W drugim singlu zmierzył się z najbardziej utytułowanym polskim tenisistą stołowym XXI wieku Lucjanem Błaszczykiem. Spotkanie to przebiegało od pocżątku pod dyktando Pavla. Przy prowadzeniu 2:1 w setach i 10:5 w czwartym secie Sirucek nie wykorzystał jednak pięciu piłek setowych i zrobiło się 10:10. Następne dwie akcje padły jednak łupem Sirucka dzięki czemu powiększył on prowadzenie Bogorii na 2:0. W ostatniej jak się później miało okazać grze do stołu podeszli Daniel Górak i Miroslav Horejsi. Dla Daniela było to ostatnie spotkanie ligowe przed rozpoczynającymi się w następnym tygodniu indywidualnymi Mistrzostwami Polski Seniorów. Przypomnijmy, że Daniel będzie bronił mistrzowskiego tytułu z zeszłego roku. Jego pojedynek z Horejsim był bardzo zacięty, jednak Daniel niesiony dopingiem grodziskiej publiczności zwyciężył 3:2 w setach przypieczętowując tym samym wygraną Bogorii w całym spotkaniu 3:0. Dzięki tej wygranej za trzy punkty Bogoria awansował na drugie miejsce w tabeli Lotto Superligi i do prowadzącej ekipy Kolpingu Frac Jarosław ma tylko jeden punkt straty. Kolejny mecz ligowy zawodnicy trenera Tomasza Redzimskiego rozegrają teraz dopiero w kwietniu. Przeciwnikiem grodziskiej drużyny będzie właśnie lider z Jarosławia.

Dartom Bogoria Grodzisk MazowieckiZKS Palmiarnia Zielona Góra 3:0
Han Chuanxi-Kamil Nalepa 3:2
Pavel Sirucek-Lucjan Błaszczyk 3:1
Daniel GÓRAK-Miroslav Horejsi 3:2