Kuba Stecyszyn najwyżej w Grand Prix Polski

You are currently viewing Kuba Stecyszyn najwyżej w Grand Prix Polski

W kończący się weekend zawodnicy Bogorii rywalizowali w Grand Prix Polski Seniorów. W silnie obsadzonym turnieju spośród zawodników grodziskiego klubu najlepiej poradził sobie Jakub Stecyszyn, który uplasował się na pozycjach 9-12.

Zmagania w Krakowie rozpoczęły się bardzo dobrze dla naszych młodych tenisistów stołowych. Świetnie w piątkowych eliminacjach poradzili sobie Kacper Głazowski, Michał Gawlas oraz Emilka Skuba, którzy wygrali kilka zaciętych gier i awansowali do grona najlepszych 40 zawodników kraju. Bardzo blisko osiągnięcia tego celu byli również Aleks Pakuła, Krzysztof Stąporek oraz Wojtek Szymczak, którzy odpadli dopiero w decydujących pojedynkach.

W turnieju głównym wystąpiła bardzo duża grupa zawodników Bogorii. Oprócz wspomnianych Kacpra, Michała, Emilki byli to Kuba, Marek Badowski, Jacek Mitas i Zosia Śliwka. Spośród tej reprezentacji najlepiej w turnieju grupowym poradzili sobie Stecyszyn i Badowski, którzy zajmując drugie miejsce, awansowali do 1/8 finału. Niestety obaj przegrali gry o awans do ćwierćfinału w stosunku 2:4 w setach. Kapitan Bogorii uległ Robertowi Florasowi, zaś Kuba Marcelowi Błaszczykowi. Ostatecznie pierwszy z nich zajął miejsca w przedziale 13-16, zaś pierwszy 9-12.

Godnie nasze barwy reprezentowali pozostali zawodnicy, którzy uplasowali się na miejscach: 17-20 Zosia Śliwka, Emilka Skuba, Michał Gawlas, 25-28 Kacper Głazowski i 33-36 Jacek Mitas. Naszych zawodników w Krakowie wspierali trenerzy Paweł Fertikowski oraz Zbyszek Grześlak.