Brązowy medal Mistrzostw Polski naszych Młodzików

Od czwartku nasi zawodnicy i zawodniczki biorą udział w Drzonkowie w Mistrzostwach Polski Młodzików (dzieci do lat 13). Nasz zespół Młodzików w składzie Szymon Wiśniewski, Krzysztof Stąporek i Mikołaj Giereło zdobył brązowy medal.

Chłopcy w turnieju drużynowym rozstawieni byli z numerem trzecim. W turnieju grupowym pokonali oni w stosunku 3:0 zespoły z Nysy, Gorzowa Wielkopolskiego i Wierzbięcina. Pierwsze miejsce w grupie zagwarantowało podopiecznym trenera Zbigniewa Grześlaka awans do ćwierćfinału. W nim Młodzicy kontynuowali swoją zwycięską passę wygrywając 3:1 z ATS Bingo Ropczyce. Ta wygrana dała im awans do półfinału i pewny medal Mistrzostw Polski. W walce o finał Szymon, Mikołaj i Krzysztof przegrali 1:3 z gospodarzami i późniejszymi zwycięzcami ZKS Drzonków.

W turnieju drużynowym Młodziczek udział brały również Zosia Śliwka i Tosia Zembowicz. Dziewczynki w swojej grupie zajęli drugie miejsce. Tą pozycję osiągnęły dzięki zwycięstwu nad zespołami z Czechowi Dziedzic i Lubonia. W walce o awans do ćwierćfinału Tosia i Zosia uległy 1:3 faworyzowanemu Kolpingowi Frac Jarosław. Drugie miejsce w grupie dało dziewczynkom miejsce w przedziale 9-16.