GO: ćwierćfinałowa porażka debla

Mimo prowadzenia 2:0 Pawłowi i Robertowi nie udało się awansować do półfinału German Open. Polacy ulegli 2:3 mistrzom świata z Tajwanu.

Grodziski duet po dwóch partiach nieoczekiwanie wyszedł na prowadzenie 2:0. W kolejnych trzech setach jednak nie zdołał zdobyć nawet połowy punktów, które osiągnął do stanu 2:0. Mistrzowie świata i rozstawieni z numerem pierwszym Chen Chien-An oraz Chuang Chih-Yuan przejeli kontrolę nad meczem i triumfowali 11-4, 11-2 i 11-4.

Oprócz wygranej w ITTF World Tour Czech Open 2013 ćwierćfinał turnieju w Magdeburgu to największy sukces pary deblowej Fertikowski/Floras w międzynarodowym prestiżowym cyklu.

1/4 finału gry podwójnej:
Paweł Fertikowski/Robert Floras (8) – Chen Chien-An/Chuang Chih-Yuan (Tajwan, 1) 2:3 (11-6, 11-8, 4-11, 2-11, 4-11)