I GPP: zwycięstwo Florasa!

Robert Floras po wygranej w finale z Jakubem Kosowskim 4:2 triumfował w I Grand Prix Polski seniorów rozegranym w Radomiu.

Floras odniósł swoje drugie w karierze zwycięstwo w zawodach Grand Prix Polski. Siódme miejsce zajął Daniel Górak, a dziesiąty był Paweł Fertikowski. W turnieju głównym startowało 32 zawodników.

"Po nieudanych mistrzostwach Europy potrzebowałem oddechu i spokojnego treningu. Nabrałem dużo ochoty do gry i głodu zwycięstw. Wygrana w Radomiu dużo dla mnie znaczy. Mam nadzieję, że będzie to przełomowy moment, bo dawno nie osiągnąłem większego sukcesu. Turniej wygrałem zawziętością, chęcią i charakterem" – powiedział Floras.

22-letni gracz Dartomu Bogorii w drodze po pierwsze miejsce odniósł aż pięć wygranych, w tym trzy w siedmiu setach. Pokonał kolejno: Szymona Malickiego 4:3, Mateusza Gołębiowskiego 4:3, Jakuba Perka 4:1, Jakuba Dyjasa 4:3 i w finale Jakuba Kosowskiego 4:2. Rozegrał łącznie 32 sety, z których wygrał 20.

Rozstawiony z numerem drugim Górak wygrał w 1/16 finału z Rafałem Utylskim 4:0, a w 1/8 finału z Alanem Wosiem 4:1. Pogromcą mistrza Polski okazał się Jakub Dyjas, któremu nasz gracz uległ 2:4. Z kolei Fertikowski najpierw ograł Karola Szotka 4:1, a potem przegrał po zaciętej walce z Perkiem 2:4 (pokonał go w finale III Grand Prix Polski 2013/2014). Robert Floras pomścił zatem obu pogromców swoich klubowych kolegów.

Floras to multimedalista indywidualnych mistrzostw Polski z 2013 roku z Ostródy, gdzie zdobył złoty medal w grze podwójnej i w grze mieszanej oraz brązowy w grze pojedynczej. W cyklu Grand Prix Polski seniorów ubiegłego sezonu zajmował kolejno: 17., 9., i 9. miejsce. W IMP 2014 w Raszkowie nie wywalczył żadnego medalu.