KO: Jung za dobry dla Góraka

Reprezentant Polski przegrał w 1/8 finału Katar Open z Koreańczykiem Jung Youngsikiem 0:4 (8:11, 7:11, 2:11, 7:11) i został wyeliminowany z zawodów.

Sklasyfikowany na 39. miejscu w światowym rankingu Jung nie pozwolił na wiele naszemu zawodnikowi. Górak w czterech partiach zdobył łącznie 24 punkty. W ubiegłym roku w German Open ten sam Azjata pokonał Pawła Fertikowskiego (4:3).

Prestiżowy turniej w Doha mistrz Polski może jednak zaliczyć do udanych – w eliminacjach pokonał dwóch rywali, a w pierwszej rundzie walkowerem wygrał ze słynnym Joo Se Hyukiem. Wynik z Kataru powinien ponownie pozwolić Polakowi na awans na liście ITTF.

Za występ w trzecim w tym roku turnieju z cyklu World Tour grodziski tenisista stołowy wzbogacił się o 1,5 tysiąca dolarów. Poprzednio, w Hungary Open "Góra" sięgnął po brązowy medal.

Daniel Górak rozstawiony jest z pierwszym numerem w niedzielnych mistrzostwach Mazowsza w Warszawie. Samolot z Kataru z polskim graczem wyląduje na lotnisku o godz. 6.00 i prawdopodobnie wtedy Daniel podejmie decyzję o starcie, którego stawką jest awans do mistrzostw Polski w Wałbrzychu.

W turnieju głównym gry podwójnej w Doha grali Fertikowski i Robert Floras. Rozstawiona z "7" polska para przegrała w 1/8 finału z Marcosem Freitasem (Portugalia) i Andrejem Gaciną (Chorwacja) 0:3 (8:11, 10:12, 8:11).