WTK Juniorów: Piąte miejsca zawodników Młodej Bogorii

W niedzielę w Nadarzynie rozgrywany był III WTK Juniorów. Piąte miejsca zajęli Martyna Lis, Artur Michalczyk i Kuba Godawski.

Z bardzo dobrej strony w turnieju Juniorek pokazała się Martyna Lis. Podopieczna trenera Dariusza Budzicha, która jest dopiero pierwszy rok kadetką w turnieju była rozstawiona z numerem 13. Mimo to Martynie udało się awansować aż do półfinału pokonujac w stosunku 3:1 w setach wyżej rozstawione tenisistki GLKS-u Nadarzyn Weronikę Bożek i Paulinę Draniak. Niewiele brakowało, a zawodniczka Młodej Bogorii awansowałaby do finału zawodów, jednak po bardzo wyrównanym pojedynku przegrała 2:3 z Aleksandra Paruszewską. Martyna przegrała swoją następną grę od tyłu i ostatecznie została sklasyfikowana na miejscach 5-6.

Z kolei w turnieju juniorów do ćwierćfinału doszli zarówno Artur Michalczyk jak i Jakub Godawski. Artur, który występuje jeszcze w kategorii kadetów mimo prowadzenia 2:0 w setach uległ ostatecznie 2:3  zwycięzcy całych zawodów Jakubowi Miszkurce. Kuba Godawski w swoim ćwierćfinałowym pojedynku musiał uznać wyższość byłego zawodnika Bogorii Adriana Majchrzaka 1:3 w setach, który później dotarł do finału turnieju. Ostatecznie obaj zawodnicy Młodej Bogorii zostali sklasyfikowani na miejscach 5-8. Wszystkim zawodnikom, którzy godnie reprezentowali nasz klub oraz trenerowi Dariuszowi Budzichowi gratulujemy występu.