14. Miejsce Gimnazjum nr 2 w Mistrzostwach Polski

W weekend Artur Michalczyk i Adam Stąporek reprezentowali Gimnazjum nr 2 w Grodzisku Mazowieckim w Mistrzostwach Polski szkół gimnazjalnych zajmując w nich 14. miejsce.

Po sukcesie i zwycięstwie w zawodach wojewódzkich tenisiści Bogorii zagwarantowali sobie start w turnieju rozgrywanym w Drzonkowie. W finale gimnazjady występowało jedynie najlepszych 16 szkół w Polsce, więc był to wielki zaszczyt dla Gimnazjum imienia Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. W rozgrywkach grupowych nasi zawodnicy pod czujnym okiem trenera Pawła Szelińskiego zajęli 3. miejsce wygrywając jedno spotkanie i dwa przegrywając. W grach o miejsca od tyłu Adam z Arturem po wyrównanym pojedynku przegrali 2:3 z gimnazjum w Byczynie, by następnie również 2:3 polec w walce o 13. miejsce z gimnazjum w Grudziądzu, kończąc rywalizację na 14. pozycji.

Ponadto Artur Michalczyk zajął miejsce w przedziale 9-16 w turnieju indywidualnym. Należy dodatkowo wspomnieć że w większości przypadków zawodnicy Młodej Bogorii rywalizowali ze starszymi zawodnikami, którzy są uczniami klas 3 gimnazjum (natomiast Michalczyk i Stąporek uczęszczają odpowiednio do 2 i 1 klasy). Dlatego też Gimnazjum nr 2 za rok będzie miało dużą szansę na poprawienie tego rezultatu.