Reakcje Borussii na losowanie LM

"Szkoda, że gramy praktycznie z tymi samymi zespołami, co w poprzednim sezonie" – powiedział trener Borussii Duesseldorf Danny Heister po losowaniu grup Ligi Mistrzów.

W sezonie 2015/2016 w grupie "D" najlepszej ligi w Europie oprócz niemieckiej drużyny zagrają francuskie Chartres, czeskie Sten Marketing Ostrow i Dartom Bogoria.

"Nie mamy żadnego wpływu na losowanie. Chartres ma teraz Joao Monteiro, a Bogoria Jung Yongsika. W drużynie z Czech gra dwóch naszych starych znajomych – Morizono z Frickenhausen i Korbel z Borussii. Mamy silny zespół, ale to będzie ciężka rywalizacja. Przy dobrym przygotowaniu możemy awansować dalej" – stwierdził Danny Heister, trener mistrza Niemiec.

"Z Chartres i Bogorią już przegrywaliśmy. Polskiej drużyny nie można nie doceniać. Mają nowego zawodnika Junga Yongsika, który wygrał niedawno Korea Open. Mam nadzieję, że zaliczymy dobre wejście w sezon i unikniemy kontuzji. W tym sezonie chcemy wygrać potrójną koronę" – przyznał gracz Borussii Sharath Kamal Achanta.

Aż dziesięciu graczy z klubów "grodziskiej" grupy w Lidze Mistrzów jest w najlepszej "70" lipcowego rankingu światowego. Są to: Timo Boll (7, Borussia), Gao Ning (16, Chartres), Jung Youngsik (21, Bogoria), Panagiotis Gionis (22, Borussia), Robert Gardos (23, Chartres), Joao Monteiro (29, Chartres), Patrick Franziska (30, Borussia), Kamal Achanta (40, Borussia), Daniel Górak (58, Bogoria) i Par Gerell (67, Chartres).

Pierwsza kolejka mistrzowskich rozgrywek już 21 sierpnia, kiedy to o 19.30 nasza drużyna już "tradycyjnie" na początek fazy grupowej zmierzy się na wyjeździe z ekipą z Duesseldorfu.