2. miejsce Kosowskiego w Grand Prix Polski

Kuba Kosowski dotarł do finału zawodów Grand Prix Polski w Łomży. W decydującym o zwycięstwie w całych zawodach meczi Kosa uległ Danielowi Bąkowi 4:3 w setach.

Nasz tenisista w turnieju rozgrywanym na Podlasiu był rozstawiony z numerem 6. W pierwszych dwóch rundach bardzo pewnie pokonał  Pawła Kozła i Krzysztofa Marcinowskiego 4:0 w setach. W ćwierćfinale rywalem Kuby był wicemistrz Polski z zeszłego roku Konrad Kulpa z Energi Manekin Toruń. Po bardzo wyrównanym boju górą okazał się tenisista Bogorii wygrywając 4:2.

Kolejnym przeciwnikiem Kosy był prezentujący w tym sezonie bardzo wysoką formę Paweł Chmiel. Kosowski pozwolił zawodnikowi Polonii Bytom jedynie na zwycięstwo w drugim secie i dzięki zwycięstwu 4:1 zameldował się w finale turnieju. W nim czekał juz na niego zwycięzca pierwszego Grand Prix Daniel Bąk. Kosa świetnie rozpoczął spotkanie wygrywając pierwsze trzy sety. Niewiele zabrakło, aby nasz zawodnik zakończył spotkanie w czterech setach. Niestety później nastąpiło przebudzenie Bąka i to on wygrał kolejne cztery partie ostatecznie zwyciężając 4:3 w setach. Mimo to Kuba start w Łomży na pewno może zaliczyć do udanych. Mamy nadzieję, że ten sukces pozwoli mu się przełamać w meczach Superligi i dzięki jego dobrej sytuacji Bogoria awansuje do play-offów.