Z Palmiarnią w składzie: Panos, Masaki i Zbyszek

Już jutro Bogoria zmierzy się na wyjeździe z będącym na fali w drugiej rundzie zespołem Palmiarni Zielonej Góry. Spotkanie to zostanie rozegrane w ramach 15. kolejki Lotto Superligi.

Po poniedziałkowej porażce 2:3 w Jarosławiu z Kolpingiem Frac Jarosław nasi tenisiści wybierają się do Zielonej Góry. Ewentualne zwycięstwo za trzy punkty da naszemu zespołowi awans na pozycję lidera Superligi. Na mecz z 9. drużyną w tabeli nasi zawodnicy udali się w składzie: Panagiotis Gionis, Masaki Yoshida i Zbigniew Grześlak. Dla Zbyszka, który jest również trenerem w naszej Akademii będzie to drugie spotkanie w tym sezonie Superligi. Pierwsze spotkanie zagrał on w październiku przeciwko wspomnianej ekipie z Jarosławia. Jednak to Panos i Masaki mają być liderami naszego zespołu w tym spotkaniu i poprowadzić Bogorię do zwycięstwa.

Zadanie to jednak nie wydaję się być proste, gdyż w drugiej rundzie Palmiarnia zgromadziła w spotkaniach z czwartą, drugą i pierwszą drużyną Superligi aż 7 punktów. Co więcej w ostatniej kolejce drużyna z Grodu Bachusa pokonała 3:1 we własnej hali AZS Unię Gdańsk, czyli Mistrza Polski z poprzedniego sezonu. Cały czas drugą młodość przeżywają dwaj liderzy Palmiarni, czyli Lucjan Błaszczyk i Miroslav Horejsi. Drugi z nich w ostatnim meczu przeciwko Unii wygrał obydwa single, pokonując przy okazji 61 zawodnika rankingu ITTF Yang Wanga. Również Błaszczyk najbardziej utytułowany polski zawodnik w XXI wieku, utrzymuje cały czas wysoką dyspozycję. Uzupełnieniem składu Zielonej Góry będzie któryś z młodych zawodników (prawdopodobnie Marco Golla). W pierwszym spotkaniu między tymi zespołami w Grodzisku Mazowieckim 3:1 wygrała Bogoria, po dwóch wygranych singlach Panosa. Liczymy na powtórkę takiego wyniku również jutro. A już w następnym tygodniu 24 marca zagramy we własnej hali z drużyną ZOOLESZCZ Gwiazda Bydgoszcz. Już teraz wszystkich zapraszamy na spotkanie, które rozpocznie się o godzinie 18.