Podsumowanie 2013 roku (styczeń – czerwiec)

Przedstawiamy przypomnienie najważniejszych wydarzeń z życia naszego klubu z minionych 12 miesięcy. Zapraszamy do lektury!

STYCZEŃ
– Do czołowej “32” zawodników dotarł w grze pojedynczej Austrian Open w Wels Daniel Górak.
– Robert Floras dotarł do 1/8 finału Austrian Open do lat 21.
– Każde zwycięstwo w rewanżu promować będzie Dartom Bogorię do awansu do półfinału Pucharu ETTU. W pierwszym ćwierćfinale nasza drużyna zwyciężyła we Francji Stellę Sport La Romagne 3:2.

LUTY
– Po prawie 150 minutach walki Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki pokonała Stellę Sport La Romagne 3:2 i awansowała do półfinału Pucharu ETTU.
– Nie udał się Jiangowi Tianyi występ w turnieju ITTF World Tour w Kuwejcie. Grodziski reprezentant Hongkongu niespodziewanie uległ w 1/32 finału Hung Tzu-Hsiangowi 3:4.
– Na zakończenie grodziskich “Ferii z rakietką 2013” rozegrano turniej tenisa stołowego w trzech kategoriach. Zwyciężyli Dawid Budzich, Szymon Wiśniewski i Daniel Olszewski.
– Do ćwierćfinału gry podwójnej i 1/8 finału singla dotarł Jiang Tianyi w prestiżowych zawodach ITTF World Tour w Katarze.

MARZEC
– W decydującym secie finału przegrywał z Tomaszem Lewandowskim już 3-8, ale ostatecznie triumfował 11-9 i 4:3! Daniel Górak został w Ostródzie indywidualnym mistrzem Polski!
– Cztery złota i brąz – to dorobek tenisistów stołowych Dartomu Bogorii w 81. indywidualnych mistrzostwach Polski seniorów w Ostródzie. O medale dla Grodziska Mazowieckiego zadbali Daniel Górak i Robert Floras.
– To było ciężkie, lecz szczęśliwie zakończone 200 minut naszej drużyny w Istres! Bogoria zwyciężyła francuski team 3:2 (13:9 w setach) i jest bliżej finału Pucharu ETTU!
– Reprezentacja Polski rozgromiła w Nowej Goricy Słowenię 3:0 i awansowała do mistrzowskiej dywizji mistrzostw Europy w austriackim Schwechat. Punkt dla naszej drużyny zdobył Daniel Górak.
– Historyczny sukces naszego klubu! Dzięki dwóm punktom Góraka i jednym Jianga Dartom Bogoria wygrała z francuskim Istres 3:1 i awansowała do finału Pucharu ETTU!

KWIECIEŃ
– Szósty raz z rzędu Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki została mistrzem fazy zasadniczej superligi!
– Dartom Bogoria była o krok od pingpongowego nieba. Niestety, po ponad trzech godzinach wyczerpującej walki, nasza drużyna przegrała w pierwszym meczu finału Pucharu ETTU z UMMC Jekaterynburg 2:3 (9:11).
– Adam Banasik został w Warszawie mistrzem Mazowsza skrzatów!
– W rewanżowym meczu finału Pucharu ETTU Dartom Bogoria uległa UMMC Jekaterynburg 1:3, przegrywając całą rywalizację 0:2. Nasza drużyna zdobyła srebrny medal, co jest dotychczas największym osiągnięciem klubu w jego siedmioletniej historii.

MAJ
– W decydującym o awansie do finału superligi meczu Dartom Bogoria triumfowała z Kolpingiem Frac Jarosław 3:1 i zagra o swój jubileuszowy piąty złoty medal DMP.
– Maciej Kubik w parze z Samuelem Kulczyckim (Gorzovia Gorzów Wielkopolski) został w Brzegu Dolnym mistrzem Polski młodzików w tenisie stołowym.
– 449 zawodników ze 126 krajów, a wśród nich biało-czerwoni: Daniel Górak, Robert Floras i Paweł Fertikowski, startuje w mistrzostwach świata w Paryżu.
– Marcin Sankowski w parze z Michałem Bańkoszem (GLKS Nadarzyn) został w Krakowie mistrzem Polski juniorów w grze podwójnej!
– Paweł Fertikowski w parze z Katarzyną Grzybowską dotarli do 1/8 finału gry mieszanej mistrzostw świata w Paryżu!
– Marcin Sankowski w parze z Michałem Bańkoszem dotarł do czołowej “16” turnieju gry podwójnej Polish Junior Open we Władysławowie.

CZERWIEC
– Dartom Bogoria zdobyła trzeci srebrny medal w historii występów w superlidze. W trzecim meczu finału nasz zespół uległ Olimpii-Unii Grudziądz 0:3.
– Po roku przerwy do Dartomu Bogorii wraca Oh Sang Eun, 20. rakieta światowego rankingu.
– Maksymilian Miastowski, Bartłomiej Klingbeil i Michał Nowak triumfowali w Grand Prix Grodziska Mazowieckiego amatorów w tenisie stołowym w sezonie 2012/2013!