T.Redzimski: szczególna mobilizacja

“Bastian Steger od lat prezentuje równy, wysoki poziom, jest motorem napędowym drużyny. Rywale na swoim koncie mają więcej medali, ale w tym sezonie nie idzie im już tak dobrze. Chcemy to wykorzystać” – mówi Tomasz Redzimski, trener tenisistów stołowych Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki, która dziś o 19.00 zagra o półfinał Pucharu ETTU z niemieckim FC Saarbruecken.

“Nie uważam Saarbruecken za faworyta tego meczu, szanse oceniam na równe dla obu drużyn. Do tej pory ekipy, które nas lekceważyły w europejskich pucharach, źle na tym wychodziły. Bogoria szczególnie mobilizuje się na te rozgrywki i będziemy chcieli to pokazać już w piątkowym meczu” – twierdzi grodziski szkoleniowiec.

FC Saarbruecken to szósty zespół tabeli Bundesligi. Na swoim koncie ma m.in. wicemistrzostwo swojego kraju i dwa brązowe medale. Do ćwierćfinału Pucharu ETTU trafił z Ligi Mistrzów, w której nie zdołał awansować do czołowej “8”. W ekipie niemieckiej gra tylko jeden Niemiec – Bastian Steger. Obok niego występują Portugalczyk Tiago Apolonia i Słoweniec Bojan Tokić. Wszyscy zdobyli w karierze medale mistrzostw Europy.

“Wiemy, jakie są ulubione zagrania naszych przeciwników. Będziemy musieli je wyeliminować i narzucić swój styl gry. Steger i Tokić grają podobnie, z nastawieniem na backhand. Główną bronią Apolonii jest forhand. Mamy za sobą różny trening na poszczególnych graczy. Taktykę układamy tak, by czuli się przy stole niekomfortowo” – wyjaśnia Redzimski, którego drużyna w drodze do ćwierćfinału pokonała po 3:1 francuskie Issenne i chorwacki Dr Casl Zagrzeb.

Triumfator dwumeczu zapewni sobie awans do półfinału i co najmniej brązowy medal rozgrywek. Rozstawiona z numerem pierwszym w tej edycji Bogoria to finalista rozgrywek z ubiegłego sezonu. Co będzie najważniejsze w pierwszym starciu z Saarbrucken? “Zdolność i zdecydowanie do odważnej oraz aktywnej gry. Trzeba zagrać na swoim najwyższym poziomie, przejmować inicjatywę, atakować i kontratakować. Większe znaczenie będą miały umiejętności techniczne, niż doświadczenie” – wylicza trener wicemistrzów Polski.

“Zarówno w polskiej superlidze, jak i Pucharze ETTU naszym celem jest zwycięstwo i złoty medal. Tylko wygrana w piątek przybliży nas do jednego z tych celów. Wierzę, że pomogę klubowi je osiągnąć” – dodaje Oh Sang Eun z Dartomu Bogorii, wicemistrz olimpijski z Londynu w turnieju drużynowym.

Pierwsza połowa rywalizacji Dartomu Bogorii z Saarbruecken dziś o 19.00 w Grodzisku Mazowieckim. Bezpośrednia transmisja na stronie www.laola1.tv. Rewanżowe spotkanie zaplanowano na 24 stycznia w Saarbruecken (19.30). Triumfator tej konfrontacji spotka się w półfinale z lepszym z pary Eslov Ai (Szwecja) – Stella Sport La Romagne (Francja).