Optymistycznie przed Saarbruecken!

W meczu 10. kolejki WBS, który był przystankiem przed rewanżem z FC Saarbruecken, nasza drużyna zwyciężyła ZKS Palmiarnię Zielona Góra 3:1!

“Po meczu z Saarbruecken jestem na fali. Wiedziałem, że jeśli zagram tak, jak w piątek, to pokonam Lucka Błaszczyka. Tak też się stało. Dziś tylko Robert miał problemy w pierwszym pojedynku, a potem już wszystko odbyło się po naszej myśli. Cieszymy się, że dwa razy ograliśmy w tym sezonie Palmiarnię” – powiedział tuż po trwającym niespełna 100 minut spotkaniu Daniel Górak.

W 1. kolejce Wschodzący Białystok Superligi Bogoria triumfowała w Zielonej Górze 3:0. Tym razem podopieczni Tomasza Redzimskiego pozwolili ugrać zespołowi Lucjana Błaszczyka punkt. Mimo “wpadki” w pierwszej grze, później wydarzenia w hali przy Westfala nabrały pozytywnego dla gospodarzy obrotu. Wszystkiemu z ławki rezerwowych przypatrywał się Paweł Fertikowski, który już w poniedziałek wraca do treningu po urazie lewego barku.

Rehabilitacji za porażkę na inaugurację z Danielem Bąkiem 1:3 dokonał w czwartej grze wieczoru Robert Floras. Najmłodszy w składzie pierwszego zespołu rozgromił Mateusza Gołębiowskiego 3:0. Pomiędzy tymi starciami sukcesy osiągnęli Górak i Oh Sang Eun. “Osa” ograł Gołębiowskiego 3:1, a “Góra” rozbił w trzech setach legendę polskiego tenisa stołowego Błaszczyka.

Po dziewiątym w sezonie zwycięstwie nasza drużyna może spokojnie przygotowywać się do rewanżowej konfrontacji w ćwierćfinale Pucharu ETTU z FC Saarbruecken (piątek, 19.30). Po dziesięciu kolejkach czarno-czerwoni zajmują fotel lidera superligi (23 pkt), a czy na nim pozostaną na dłużej, zależeć będzie od postawy Kolpinga Frac Jarosław we wtorkowym meczu z Poltarex Pogonią Lębork.

Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki – ZKS Palmiarnia Zielona Góra 3:1
Robert Floras – Daniel Bąk 1:3 (6-11, 12-10, 10-12, 6-11)
Oh Sang Eun – Mateusz Gołębiowski 3:1 (10-12, 11-9, 11-8, 11-8)
Daniel Górak – Lucjan Błaszczyk 3:0 (11-6, 11-9, 11-6)
Robert Floras – Mateusz Gołębiowski 3:0 (11-3, 11-9, 11-5)