IMW żak: dwa medale Bogorii!

Szymon Wiśniewski wywalczył w Warszawie wicemistrzostwo Mazowsza żaków. Brązowy medal zdobył Adam Banasik, czwarta była Nikola Brejnak.

W półfinale Szymon, który triumfował w turnieju eliminacyjnym (wygrał pięć pojedynków z rzędu, w tym z rozstawionym z numerem pierwszym Jakubem Brzezikiem), pokonał… Adama 3:1 (11-9, 11-2, 5-11, 11-4). W finale młodszy z graczy Bogorii musiał uznać wyższość Macieja Kubika, przegrywając 0:3 (5-11, 7-11, 4-11). W pojedynku o trzecie miejsce Adaś zwyciężył Roberta Czerneckiego 3:1 (11-5, 11-4, 7-11, 11-6).

Triumf w turnieju eliminacyjnym zapewnił Szymonowi bezpośredni awans do mistrzostw Polski żaków, które zostaną rozegrane w dniach 21-23 marca w Gniewie.

Trzy wygrane pojedynki dały Nikoli Brejnak awans do półfinału zawodów żaczek z drugiego miejsca. W walce o finał Nikola uległa rozstawionej z jedynką Amelii Kotarskiej 0:3 (5-11, 9-11, 8-11). Mecz o trzecie miejsce zawodniczka Bogorii przegrała z Patrycją Puchalską 2:3 (11-8, 6-11, 4-11, 11-6, 6-11).

W zmaganich żaków wystąpił również Mikołaj Parys, który zajął ostatecznie miejsce 13-16. W eliminacjach po wygranej z Wiktorem Smolickim 3:0 w takich samych rozmiarach uległ Czerneckiemu.