Majchrzak 5. w III GP Polski!

Adrian Majchrzak zajął piąte miejsce w III Grand Prix Polski kadetów rozegranym w Piątnicy. To najlepsza lokata naszego gracza w tym sezonie.

W turnieju grupowym nasz zawodnik z bilansem dwóch wygranych i porażki awansował do głównych zmagań z drugiego miejsca. W 1/16 finału pokonał Jakuba Włostowskiego 4:0 (4, 7, 9, 6), a w 1/8 finału Samuela Kulczyckiego 4:2 (5, -6, -8, 5, 8, 10). Pogromcą 14-latka z Grodziska Mazowieckiego okazał się rozstawiony z numerem pierwszym Aleksander Werecki, który wygrał 4:1 (13, 5, 5, 7, 7).

W rywalizacji o miejsca Adrian pokonał po 3:1 Kacpra Petasia i Daniela Lisa, ostatecznie kończąc zawody na piątej pozycji i wzbogacając się o 123 punkty do rankingu indywidualnego kadetów. Miejsce 33-40 zajął Artur Michalczyk, który nie zdołał awansować z grupy do czołowej “32” graczy.

Z dorobkiem 364 “oczek” podopieczny trenera Dariusza Budzicha najprawdopodobniej z numerem piątym przystąpi do mistrzostw Polski kadetów, które zostaną rozegrane w dniach 19-22 czerwca (miejsce do ustalenia). Majchrzak w tym sezonie w Grand Prix zajmował kolejno: siódme, szóste i piąte miejsce.

Na zdjęciu od lewej: Adrian Majchrzak, trener Dariusz Budzich i Artur Michalczyk