Górak: realna szansa na zwycięstwo

“Jeśli będę prezentował bardzo dobrą grę, to mam realną szansę na zwycięstwo w turnieju” – powiedział po pierwszym dniu IMP w Raszkowie Daniel Górak.

Najbardziej doświadczony zawodnik Dartomu Bogorii i obrońca mistrzowskiego tytułu pokonał w piątek Krzysztofa Zielińskiego 4:0 i Marka Prądzińskiego 4:1. W grze podwójnej razem z Wangiem Zeng Yi zwyciężył Zbigniewa Grześlaka i Antoniego Witkowskiego 3:0.

“Dziś czułem się dobrze przy stole, jestem zadowolony z dwóch wygranych w singlu i jednej w deblu. Ale to jeszcze nie wszystko. Podejmowałem dobre decyzje. Zapomniałem już o tytule mistrza Polski z poprzedniego roku, nie myślę też o swoim rozstawieniu. Tutaj wszyscy są mocno zmotywowani i trzeba być gotowym do każdego pojedynku. Mam nadzieję, że poradzę sobie z Jakubem Perkiem w 1/8 finału” – podsumował pierwszy dzień mistrzostw kraju Daniel Górak.

“Warunki w sali w Raszkowie są w porządku, mimo że nie ma na podłodze taraflexu. Utrudnieniem dla nas są jednak dojazdy do hali z hotelu, około dziesięciu kilometrów z Ostrowa Wielkopolskiego. Ale warunki wszyscy mają takie same” – dodał podwójny mistrz Polski.