LM: Bogoria – Hennebont

Nie ustają emocje związane z najlepszym tenisem stołowym. W sobotę mecz Bogorii z czterokrotnym mistrzem Francji Hennebont!

Po dwóch porażkach Dartom Bogoria potrzebuje zwycięstwa, by myśleć o wyjściu z grupy i awansie do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Zadanie – nie lada trudne, bowiem Hennebont to czterokrotny drużynowy mistrz Francji i brązowy medalista Ligi Mistrzów.

Obie drużyny mierzyły się w najbardziej prestiżowych klubowych rozgrywkach w Europie w sezonie 2009/2010, ale wtedy skład rywali różnił się w porównaniu z tym dzisiejszym. O sile Hennebont stanowią obecnie Chen Chien-An, Wang Jian Jun, Cho Eon Rae, Kalinikos Kreanga i Quentin Robinot. Tajwańczyk Chen i Koreańczyk Cho to gracze sklasyfikowani odpowiednio na 22. i 23. miejscu w rankingu ITTF.

O wygraną ze słynnym rywalem (w dorobku także dwa srebrne medale Pucharu ETTU) postarają się podbudowani ligowym triumfem z Kolpingiem Frac Jarosław podopieczni Tomasza Redzimskiego. Na sukcesie szczególnie zależeć będzie Danielowi Górakowi, który występował w latach 2005-2008 właśnie w Hennebont i zdobył z klubem trzy mistrzowskie tytuły. Wiele zależeć będzie także od postawy Oh Sang Euna, który, co pokazują wyniki, już na dobre zaaklimatyzował sie w drużynie i w Grodzisku Mazowieckim.

Początek sobotniego starcia w gr. D Ligi Mistrzów o godz. 16.00. Bezpośrednia transmisja na www.laola1.tv.