Podsumowanie 2014 roku – cz. 1.

Wiele działo się w tenisie stołowym związanym z grodziską Bogorią w kończącym się 2014 roku. Przypomnijmy sobie najważniejsze wydarzenia!

STYCZEŃ

II GPP: srebro Daniela!
Daniel Górak wywalczył srebrny medal w II Grand Prix Polski seniorów w Zawierciu. Miejsce 9. zajął Robert Floras, a 12. Paweł Fertikowski.

Historyczne show Daniela Góraka!
Po 237 minutach zażartej walki, dzięki punktom Daniela Góraka i Oh Sang Euna, Bogoria pokonała FC Saarbruecken 3:2 (11:12) i jest bliżej półfinału Pucharu ETTU!

Dekoracja turnieju GLA
W piątek 17 stycznia podczas meczu Pucharu ETTU odbyła się uroczysta dekoracja naqjlepszych graczy w indywidualnym turnieju Grodziskiej Ligi Amatorów. Zmagania zwyciężył ArturWiśniewski, drugie mijesce zajął Krzysztof Ziółek (obaj Chronpol), a trzeci był nieobecny na wręczeniu nagród Bartłomiej Opaliński (Heft).

Puchar ETTU: koniec europejskiej przygody
Misja "Saarbruecken" nie wykonana. Nasza drużyna przegrała z rywalami 2:3 i odpadła z Pucharu ETTU gorszym bilansem setów (20-22).

Stowarzyszenie Przystań najlepsze
Reprezentacja Stowarzyszenia Przystań z Sierpca wygrała Turniej Stowarzyszeń Abstynenckich o Puchar Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej.

LUTY

HO: ćwierćfinał Florasa!
Robert Floras osiągnął swój największy sukces w grze pojedynczej seniorskiego ITTF World Tour, docierając do ćwierćfinału turnieju tego cyklu na Węgrzech.

IMW żak: dwa medale Bogorii!
Szymon Wiśniewski wywalczył w Warszawie wicemistrzostwo Mazowsza żaków. Brązowy medal zdobył Adam Banasik, czwarta była Nikola Brejnak.

"Ferie z rakietką" – raport
Od poniedziałku w treningowej hali Bogorii trwają zajęcia tenisa stołowego w ramach "Ferii z rakietką". W piątek ostatnia okazja do pogrania.

MARZEC

Paweł Fertikowski wygrał III Grand Prix!
Zawodnik Bogorii w finale pokonał Jakuba Perka 4:2. Nasi gracze zajęli nieparzyste miejsca – piąty był Daniel Górak, a dziewiąty Robert Floras.

Sankowski młodzieżowym mistrzem Polski!
Wypożyczony z Bogorii do Radzynia Podlaskiego Marcin Sankowski wspólnie z Michałem Bańkoszem sięgnął po złoty medal MMP w grze podwójnej.

Cała Bogoria w DMŚ!
Daniel Górak, Robert Floras i Paweł Fertikowski znaleźli się w składzie reprezentacji Polski na drużynowe mistrzostwa świata w Tokio.

MP żaków: brązowy medal Bogorii!
Adam Banasik i Szymon Wiśniewski zdobyli w Gniewie brązowy medal mistrzostw Polski żaków w grze podwójnej. Startowała też Nikola Brejnak.

GO: ćwierćfinałowa porażka debla
Mimo prowadzenia 2:0 Pawłowi i Robertowi nie udało się awansować do półfinału German Open. Polacy ulegli 2:3 mistrzom świata z Tajwanu.

KWIECIEŃ

Michalczyk wyróżniony na Gali Sportu
Artur Michalczyk i trener Dariusz Budzich znaleźli się wśród 13 wyróżnionych sportowców na Grodziskiej Gali Sportu, która odbyła się w Centrum Kultury.

Daniel Górak mistrzem Polski!
Po zwycięstwie 4:1 w finale z Bartoszem Suchem Daniel Górak zdobył złoty medal gry pojedynczej mistrzostw Polski w Raszkowie. Nasz gracz obronił tytuł sprzed roku.

Mistrz znowu pokonany!
Już drugi raz w tym sezonie Bogoria wygrała z mistrzem Polski Olimpią-Unią Grudziądz. Tym razem nasi gracze zwyciężyli za trzy punkty 3:1!

Benzef wygrał III WTK!
Jakub Benzef zwyciężył w niedzielę w Wyszogrodzie w III Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym juniorów. To pierwsza jego wygrana w tych zawodach.

MAJ

Polska dziewiątą drużyną świata
Reprezentacja Polski zajęła dziewiąte miejsce w drużynowych mistrzostwach świata w Tokio. W walce o ćwierćfinał Polacy ulegli Portugalii 1:3.

Grand Prix: zwycięzcy wyłonieni!
Adam Banasik, Jakub Godawski i Michał Nowak triumfowali w cyklu Grand Prix Grodziska Mazowieckiego amatorów w sezonie 2013/2014.

MPM: ćwierćfinał Michalczyka w deblu
Artur Michalczyk w parze z Maksymilianem Miastowskim (Soping Sochaczew) dotarł do ćwierfinału gry podwójnej mistrzostw Polski młodzików w Radomiu.

Bogoria zagra o piąte złoto!
Po dwóch i pół godzinach rywalizacji nasza drużyna pokonała w drugim półfinale play-off superligi Carbo-Koks TTS Polonię Bytom 3:1 i awansowala do finału!

IMW: Benzef mistrzem!
Jakub Benzef wywalczył w Warszawie złoty medal indywidualnych mistrzostw województwa juniorów w deblu. W singlu stanął na drugim podium.

Chronpol obronił tytuł!
Drużyna Chronpolu ponownie triumfowała w Grodziskiej Lidze Amatorów, wygrywając w finale z Victorią 3:0. Trzecie miejsce zajął Dartom, a czwarte – Ambasada Słowacji.

DMW: brązowy medal Bogorii!
Nasza drużyna w składzie Jakub Godawski i Jakub Krajewski zdobyła w Wyszogrodzie brązowy medal drużynowych mistrzostw województwa mazowieckiego kadetów!

CZERWIEC

Wielkie show w Grudziądzu dla Bogorii!
Pierwszy akt finałowego spektaklu superligi dla naszej drużyny, która pokonała w Grudziądzu Olimpię-Unię 3:1, a kolejny komplet punktów zdobył Oh Sang Eun!

Piąte mistrzostwo Polski!
Dartom Bogoria po zwycięstwie z Olimpią-Unią Grudziądz 3:1 odzyskała tytuł drużynowego mistrza Polski. Grodzisk Mazowiecki jest ponownie stolicą polskiego tenisa stołowego!

Grad medali w Warszawie!
Grodziska młodzież wywalczyła w niedzielę aż pięć medali w indywidualnych mistrzostwach Warszawy. Bezkonkurencyjny wśród kadetów był Adrian Majchrzak.

MPJ: ćwierćfinał Benzefa
Jakub Benzef osiągnął w Lidzbarku Warmińskim ćwierćfinał mistrzostw Polski juniorów w deblu oraz 1/8 finału w singlu i mikście.

Bogoria z "9" w Lidze Mistrzów
Nasza drużyna przystąpi z numerem dziewiątym do losowania grup Ligi Mistrzów 2014/2015. To będzie piąty start klubu w najbardziej prestiżowych rozgrywkach w Europie.

Dwa medale Majchrzaka w mistrzostwach Polski!
Adrian Majchrzak wywalczył dwa brązowe medale – w singlu i deblu – w mistrzostwach Polski kadetów w Brzegu Dolnym.