Godzina z prysznicem

Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki pozwoliła ugrać Morlinom Ostróda tylko jednego seta w meczu 12. kolejki superligi.

Dla zespołu gości wywalczył go Karol Szarmach, który w najciekawszym pojedynku uległ Danielowi Górakowi 1:3. Wcześniej Oh Sang Eun rozgromił Jacka Karcza, a Paweł Fertikowski pokazał znakomitą formę w starciu z Pawłem Platonowem. W składzie ostródzian zabrakło Wong Chun Tinga, lidera zespołu.

"Cieszę się bardzo z dyspozycji Pawła, który dobrze przepracował ostatni okres i dziś pokazał wiele zagrań na najwyższym poziomie. Pokonał Pawła Platonowa, z którym jeszcze kilka miesięcy temu przegrał. To pokazuje, że idzie w dobrym kierunku i robi postępy. Myślę również, że Daniel powoli wraca do takiej dyspozycji, w jakiej przyzwyczailiśmy się go oglądać" – podsumował trener Tomasz Redzimski.

Mistrzowie Polski odnieśli dziewiąte ligowe zwycięstwo w sezonie. W swoim dorobku mają 28 punktów i wciąż tracą do lidera Olimpii-Unii Grudziądz sześć "oczek". Wicemistrzowie kraju w 12. kolejce pokonali w Bytomiu Polonię 3:1. W trzecim meczu grupy "mistrzowskiej" Dekorglass Działdowo zwyciężył Kolping Frac Jarosław 3:0.

To właśnie z zespołem z Podkarpacia zmierzą się grodziszczanie w 13. kolejce Wschodzący Białystok Superligi (19 stycznia, 18.00). Wcześniej, w najbliższy piątek, myśli sympatyków naszego klubu ponownie związane będą z halą przy ulicy Westfala, w której Bogoria zagra pierwszy mecz ćwierćfinału Ligi Mistrzów z austriackim Niederosterreich (18.20).

Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki – Morliny Ostróda 3:0
Oh Sang Eun – Jacek Karcz 3:0 (11:4, 11:6, 11:4)
Paweł Fertikowski – Paweł Platonow 3:0 (12:10, 11:7, 11:3)
Daniel Górak – Karol Szarmach 3:1 (11:9, 4:11, 11:7, 11:8)