Trzynastka Florasa

Robert Floras zajął 13. miejsce w III Grand Prix Polski w Jarosławiu. Pozostali zawodnicy Bogorii nie startowali.

Rozstawiony z "dwójką" Floras już w pierwszej rundzie musiał uznać wyższość lokalnego przeciwnika z GLKS Nadarzyn Zbigniewa Grześlaka. Nasz zawodnik mimo prowadzenie 3:2, przegrał w siedmiu setach. Po zwycięstwie w Radomiu i odległym, 25. miejscu w Zawierciu, tym razem Robert ostatecznie uplasował się na 13. pozycji.

W pojedynkach o miejsca grodziski tenisista stołowy pokonał przy stole Michała Murawskiego (3:0), Nestora Wasylkowskiego (3:0) i Jacka Nowokuńskiego (3:1) oraz przez krecz rywala – Jakuba Kosowskiego. Floras uległ tylko Piotrowi Chmielowi (1:3). W całych zawodach zanotował bilans 4-2.

W turnieju w Jarosławiu z powodu startu w Lidze Mistrzów nie występowali Daniel Górak i Paweł Fertikowski. Impreza na Podkarpaciu była ostatnią z cyklu trzech zawodów eliminacyjnych do indywidualnych mistrzostw Polski. Te odbędą się w dniach 5-8 marca w Wałbrzychu.