Po medale do Wałbrzycha

Od piątku do niedzieli trwać będą 83. Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów w tenisie stołowym w Wałbrzychu, w których wystąpi komplet graczy Bogorii.

Najwyżej rozstawiony spośród grodziskich tenisistów stołowych jest Daniel Górak, który dzięki miejscu w pierwszej "100" rankingu ITTF, w Wałbrzychu zagra z pierwszym numerem. Z "8" wystąpi Paweł Fertikowski, a z numerem 12. Robert Floras.

"Mam nadzieję, że będę grał skutecznie i odważnie, z pełnym przekonaniem oraz zaangażowaniem. Wierzę, że będzie jeszcze lepiej niż rok temu i że wytrwam fizycznie oraz psychicznie te całe mistrzostwa, bo grając w trzech konkurencjach, to spore wyzwanie" – powiedział Paweł Fertikowski, który w ubiegłym roku w Raszkowie sięgnął po brązowy medal singla i gry mieszanej.

Olbrzymią szansę na zapisanie się jeszcze wyraźniej w historii polskiego tenisa stołowego ma Górak. 31-letni zawodnik wygrał dwie ostatnie edycje mistrzostw naszego kraju, wyrównując osiągnięcie Lucjana Błaszczyka z lat 2007-2008. Teraz "Góra" zagra o trzeci tytuł z rzędu. Taka sytuacja ostatnio miała miejsce w latach 1997-2001, kiedy to bezkonkurencyjny ponownie był Błaszczyk.

Tenisiści stołowi Bogorii występować będą w trzech konkurencjach: grze pojedynczej, podwójnej i mieszanej (Daniel Górak zagra tylko w grze pojedynczej). W singlu występuje 64 zawodników, a do zdobycia złotego medalu potrzeba sześciu kolejnych zwycięstw. W tej konkurencji mecze rozgrywane są do czterech wygranych setów, w pozostałych – do trzech.

Pula nagród 83. IMP w Wałbrzychu wynosi 30 tys. złotych.

Więcej informacji