Górak pokonał Błaszczyka

Daniel Górak pokonał Lucjana Błaszczyka 3:2 w pokazowym meczu turnieju Grubba Polish Champions, który odbył się w dniach 15-17 maja w Blue City w Warszawie.

W decydującym secie zawodnik Dartomu Bogorii triumfował 11:8, jednak cała gra miała charakter zabawowy. Nie zabrakło ciekawych akcji, specjalnych trików, uśmiechu i rozmówek z tenisistami stołowymi podczas gry. Na kilka akcji przy stole w miejsce Błaszczyka pojawił się… Miłosz Redzimski.

"Zarówno zwycięstwo w superlidze, jak i w takim turnieju z Lucjanem Błaszczykiem bardzo cieszy. Najważniejsze, że graliśmy fajne piłki, a ludziom się to podobało. Pokazujemy, że tenis stołowy można uprawiać w różny sposób i bawić się nim. Przede wszystkim upamiętniliśmy Andrzeja Grubbę, którego bardzo dobrze wspominamy" – powiedział Daniel Górak.

Wcześniej na stole głównym w galerii handlowej rywalizowali najlepsi zawodnicy wyłonieni z piątkowego turnieju pingpongowych szkółek – Jakub Krajewski (Bogoria) i Jakub Bielicki (Dekorglass Działdowo). Lepszy okazał się ten drugi, a młodzi gracze również pokazali kilka wymian na wysokim poziomie.

"Wisienką na torcie" okazała się konfrontacja mistrzów – Jean-Michela Saive'a i Jorgena Perssona. W pojedynku turnieju triumfował Belg 3:2, a publiczność jeszcze długo oklaskiwała ich grę i "pokazowe" umiejętności.

Trzeci, ostatni dzień w Blue City rozpoczął się od Kliniki Tenisa Stołowego – porad mistrzów dla młodych adeptów. Grodziską Bogorię reprezentowała silna grupa dziewczynek i chłopców pod wodzą trenera Pawła Szelińskiego.

Warszawskie centrum handlowe było gospodarzem już II edycji Grubba Polish Champions, turnieju upamiętniającego najwybitniejszego polskiego tenisistę stołowego Andrzeja Grubbę. Pierwsza odbyła się w 2014 roku w Białymstoku.